czwartek, 27 marca 2014

"Siedem grzechów głównych" Dag TessoreWydawnictwo: PROMIC

Rok wydania: 2012

Liczba stron: 104

Oprawa: miękka

Format: 110 x 180 mm

Cena: 12,90 zł


Każdy chrześcijanin wie czym jest grzech oraz czym są przykazania. Mimo, że dawniej interpretowaliśmy te dwa pojęcia zupełnie inaczej niż dziś ich definicja nadal pozostała niezmienna. Myślę, że każdy też potrafi z pamięci wyrecytować 7 grzechów głównych. Zastanówmy się jednak przez chwilę, jaki jest nasz stosunek do nich właśnie. Spodziewam się w tym miejscu kilku mniej lub bardziej zbliżonych do siebie odpowiedzi. Bo czy nie zdarza nam się przymykać oczu na nasze słabości zamiast pokusić się o próbę walki z nimi.
7 grzechów głównych to również tytuł pewnej niepozornie wyglądającej książeczki, która kryje w sobie wiele ciekawych rozważań na ich temat. Po krótkim wstępie autor przedstawia w niej kolejno każdy z siedmiu grzechów. Przytacza przy tym również słowa Wielkich Ojców Kościoła oraz świętych. Płynie z nich wszak nadal aktualne i ponadczasowe przesłanie, mądrości które niezmiernie obowiązują mimo upływu lat.
Jeśli chodzi o język autora, myślę, że nie powinien on sprawiać czytelnikowi większych trudności co też sprawi, że lektura okaże się zrozumiała a nauka jaka z niej płynie na długo pozostanie w naszej pamięci i skłaniać będzie do głębszych refleksji nad własnym życiem.
Myślę, że prezentowana publikacja warta jest uwagi każdego człowieka. Choć tak niepozorna może wnieść wiele wartości do serc jej czytelników. Zachęcam więc gorąco do lektury ;)

 

Brak komentarzy: