sobota, 15 marca 2014

"Rety! Jak niesamowite jest ludzkie ciało" / "Rety! Jak niesamowite są zwierzęta" Emma DodsWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 32

Format: 245 x 285 mm

Oprawa: twarda

Cena: 16,90 zł


Małe dzieci bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy o otaczającym je świecie. Zadają przy tym mnóstwo pytań. Zdarza się, że my rodzice nie zawsze wiemy co im odpowiedzieć, nie zawsze potrafimy tak dobrać słowa aby odpowiedź była zgodna z prawdą a jednocześnie satysfakcjonująca dla dziecka. Niewątpliwie w tej kwestii rodziców może wesprzeć fachowa literatura czyli dostosowana do potrzeb i wieku dziecka. Wspaniałym rozwiązaniem są według mnie książeczki Rety! Jak niesamowite jest ludzkie ciało oraz Rety! Jak niesamowite są zwierzęta
W pierwszej maluchy znajdą całe mnóstwo ciekawostek na temat ludzkiego ciała. Dowiedzą się dzięki temu np. dlaczego powinny dużo spać, jak szybko rosną włosy, dlaczego nie śmiejemy się łaskocząc samych siebie lub po co człowiekowi brwi … Jest to zaledwie maleńka część tego co kryje ta fascynująca lektura.
Jeśli chodzi o książkę o zwierzętach, to chyba nikt nie wątpi, że są one niesamowite i nie raz zaskoczyły nas swoimi umiejętnościami. Z tej pasjonującej lektury dzieci dowiedzą się np. gdzie znajdują się zęby homara, a na pewno nie jest to jego buźka, czy kangur skacze do tyłu, czy sieć utkana przez pająka może posłużyć w jakiś sposób człowiekowi, czy żaba umie pić wodę … I tym razem takich newsów jest dużo, dużo więcej.
Obie publikacje mimo, że niezbyt grube i niepozorne, okazały się prawdziwa kopalnią informacji. Wiadomości w nich są raczej krótkie, hasłowe rozrzucone po kartkach. Wygląda to jak mały bałagan. Jednak gdy zaczynamy czytać, gromadzić fakty, całość pięknie ze sobą harmonizuje i wypada po prostu rewelacyjnie. Rzadko się zdarza by książeczki aż tak bardzo mnie zaskoczyły. Co równie ważne spodobały się przede wszystkim dzieciom.
Obie publikacje są bogato ilustrowane co jeszcze bardziej zachęca maluchy do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata a także ich samych. Ilustracje są bardzo kolorowe i prezentują się sympatycznie. Jeśli chodzi natomiast o samą treść to jak wspomniałam w książkach znajdziemy raczej niezbyt długie, jednozdaniowe wiadomości napisane przystępnym językiem.
Ogólnie więc obie książeczki oceniam bardzo pozytywnie. Wiedza jaką dzięki nim zdobyły moje dzieci jest nieoceniona i posłuży zarówno w szkole jak i w życiu codziennym. To typowy przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Wspaniale jest bowiem uczyć się nowych rzeczy czerpiąc jednocześnie przyjemność z tej nauki. Nic dodać nic ująć ;) Po prostu polecam bo warto ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: