niedziela, 16 marca 2014

"Rekordy zwierząt. Świat w obrazkach" Emilie BeaumontWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 120

Format: 180 x 215 mm

Oprawa: broszurowa

                                            Cena: 9,99 zł

Zwierzęta zadziwiają i zaskakują nas na każdym kroku. Opanowały każde środowisko towarzysząc człowiekowi w jego codziennym życiu. Nie zawsze jesteśmy jednak świadomi ich niebywałych talentów, nie do końca zdajemy sobie sprawę z ich osiągnięć. Proponuję, szczególnie dzieciom, zajrzeć do książki z serii Świat w obrazkach pt. Rekordy zwierząt
Jest to wyjątkowa lektura przybliżająca czytelnikowi mnóstwo gatunków rozpoczynając od zwierząt wodnych poprzez ssaki, gady i żaby, owady i pajęczaki aż po ptaki. Przemierzając świat z lekturą w dłoniach czytelnik odkryje wiele niezwykłych tajemnic, pozna niezliczone gatunki zwierząt i uzmysłowi sobie jak rewelacyjnie przystosowały się one do życia na naszej planecie.
Z prezentowanej publikacji dzieci dowiedzą się chociażby tego, które zwierzęta są najszybsze, które są mistrzami kamuflażu, które mają najliczniejsze potomstwo, które najprecyzyjniej budują swoje domy, które żyją najdłużej, które są największe … Można by tak wyliczać naprawdę jeszcze bardzo długo.
Pierwsze co rzuca się w oczy gdy otwieramy książkę to ilustracje. Każda z nich jest bardzo naturalna i odzwierciedla rzeczywisty wygląd zwierzaka. Oczywiście są one również bardzo kolorowe i powiedziałabym po prostu trafione. Przy każdej ilustracji znajduje się krótka informacja obrazująca niebywałe umiejętności danego zwierzaka. Treści nie jest wiele, najczęściej napotykamy jednozdaniowe wzmianki zamieszczone tuż obok obrazków. Poprzez to dzieci dowiadują się samych konkretów i w ciekawy sposób uczą nowych rzeczy.
Książka, jak się spodziewałam, bardzo spodobała się moim dzieciom. Jest oryginalnym sposobem na wzbogacenie wiedzy dziecka o zwierzętach. Informacje podawane są w niej w sposób zrozumiały i ciekawy.
Lektura jest typem książki uniwersalnej nadającej się na każdą okazję, do czytania o każdej porze i w każdym miejscu. Już sama okładka zachęca do zajrzenia w jej wnętrze a gdy już tam zajrzymy trudno przestać czytać ;)
Warto też wspomnieć o tym, że seria Świat w obrazkach liczy już aktualnie 27 tytułów. Spora kolekcja prawda? Jak zauważyłam porusza ona wiele interesujących tematów z którymi bardzo chętnie zapoznałabym swoje dzieci.
Zachęcam więc do lektury i gwarantuję, że przy niej nie można się nudzić ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: