poniedziałek, 17 marca 2014

"Poradnik dla początkujących. Spinning" Jacek KolendowiczKsiążka do kupienia w księgarni Platon24

Wydawnictwo: Multico

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 176

Oprawa: kartonowa

Format: 180 x 215 mm

                                               Cena: 35,88 zł

Spinning to jedna z metod połowu ryb, głównie gatunków drapieżnych, na sztuczną przynętę. Wędkarze, szczególnie ci mniej doświadczeni, rozpoczynający dopiero przygodę ze spinningiem i poszukujący fachowych porad w tej dziedzinie mogą pokusić się o wzbogacenie swej wiedzy sięgając po książkę Spinning. Poradnik dla początkujących, której autorem jest przede wszystkim znakomity i ceniony wędkarz, autor niezliczonych publikacji i filmów o tematyce wędkarskiej Jacek Kolendowicz.
Książka krok po kroku wprowadza czytelnika w tajniki spinningu. Autor bardzo dużo pisze o sprzęcie, przygotowaniu wędki, o samej technice połowu, o wędkowaniu na różnych wodach.
Porusza przy tym ważną kwestię jaką jest etyka wędkarstwa, przypomina o okresach ochronnych i najważniejszych przepisach prawnych.
Wszystko to wzbogacają niezliczone ilustracje nie tylko pięknych złowionych okazów ryb ale przede wszystkim sprzętu, technik wiązania żyłki, opadania przynęty po rzucie, sygnalizacji brania czy holowania ryby.
W książce znajduje się wiele zarówno teoretycznych jak i typowo praktycznych wskazówek. Autor fachowo kieruje czytelnikiem tak by ten w rezultacie mógł profesjonalnie przygotować się do przygody ze spinningiem i odnosić w tej materii sukcesy.
Lektura napisana jest z pasją, interesującym i barwnym językiem. Na pewno warto sięgnąć po nią by wzbogacić swą wiedzę i spojrzeć na spinning okiem profesjonalisty. Może nie od razu staniemy się mistrzami ale niewątpliwie będzie to pierwszy duży krok ku temu właśnie.
Polecam życząc satysfakcji z lektury a w konsekwencji udanych połowów.
Moja ocena 10/10

 
2 komentarze:

Agata Kądziołka pisze...

Ryby raz w życiu łowiłam i na tym chyba zakończyła się moja przygoda z wędkarstwem :)

naczytane.blog.pl

Emma Tetka pisze...

Spróbować zawsze warto ;0