wtorek, 18 marca 2014

"Mitologie. Odkrywanie świata" Emilie Beaumont, Sylvie BaussierWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 120

Oprawa: broszurowa

Format: 195 x 235 mm

                                             Cena: 9,99 zł

Ludzie od zamierzchłych czasów doszukiwali się w swym codziennym życiu boskiej ingerencji. Było wielu bogów a każdy z nich reprezentował inną dziedzinę życia człowieka. Wydarzenia te spisano i tak w dużym skrócie powstały mity. Mitologie były jednak inne w różnych częściach świata. 
W ciekawy sposób przybliża to czytelnikowi książka Mitologie z serii Odkrywanie świata. Lektura w dość obszerny sposób charakteryzuje starożytne wierzenia mieszkańców Mezopotamii, Egiptu, Grecji, Rzymian, Celtów, ludów Skandynawskich, Indii, Japonii, Azteków, Majów, Indian Ameryki Północnej, Czarnej Afryki i Australii.
Mitologia obecna była w każdym niemal zakątku świata i na każdym kontynencie. Dzięki tej książce czytelnik dowie się jak owe wierzenia wpływały na ówczesne życie ludzi, jak kultywowano  bóstwa, kto uważany był za najważniejszego boga w danej mitologii oraz np. co łączyło niektóre z nich. Poza tym poznamy wiele historii o niebywałych zdolnościach każdego z bogów i herosów.
Dzięki lekturze czytelnik ma okazję cofając się w czasie przeżyć wiele niesamowitych przygód poznając przeróżne bóstwa i prastare kultury z różnych zakątków świata. Książka przybliża te wydarzenia w interesujący i przyjemny sposób. Znajduje się w niej bardzo wiele niezbyt długich opowieści charakteryzujących mniej i bardziej znane mitologiczne postacie.
Lektura zaciekawi dzieci w każdym wieku. Starsze wykorzystają wiedzę jaką w niej znajdą chociażby w szkole. Dla młodszych będzie wspaniałą odskocznią od klasycznych bajek na dobranoc. Publikacja jest bogato ilustrowana. Uprzyjemni to niewątpliwie czytanie ale będzie również pomocne w wyobrażeniu sobie przez odbiorcę tych fantastycznych wydarzeń.
Nam lektura zdecydowanie przypadła do gustu. Mitologia jest wszak tak obszerna i różnorodna, że każdy czytelnik znajdzie wśród jej historii coś ciekawego do poczytania i pofantazjowania jednocześnie ;)
Polecam więc tę publikację wszystkim, bez względu na wiek. Na pewno jest to książka jedyna w swym rodzaju.
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: