poniedziałek, 3 marca 2014

"Kotek Pingwin" Holly WebbWydawnictwo: Znak emotikon

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 140

Oprawa: miękka

Format: 129 x 198 mm

Cena: 11,92 zł

Kotek Pingwin to książka z serii Przyjaciele Holly Webb, w której ukazały się również dwa inne tytuły Czekoladowy piesek oraz Szukając misia. Autorka jest dobrze znana dzieciom z licznych publikacji, w których to częstokroć główne role odgrywały różnorakie zwierzęta.
Seria Przyjaciele Holly Webb to nowość na polskim rynku. W każdej z trzech książek znajduje się zupełnie inna historia nie nawiązująca do żadnej innej książki.
Kotek Pingwin to wciągająca lektura, od której rozpoczęłam przygodę z tą uroczą serią. Opowiada ona o niezwykłej przyjaźni chłopca z pulchnym kociakiem. W przyjaźń tę nieoczekiwanie ingeruje nowa sąsiadka chłopca. Ona również uległa urokowi słodkiego kociaka i walczy z chłopcem o jego sympatię.
Książka skierowana jest do nieco starszych dzieci, potrafiących skupić na niej uwagę przez dłuższą chwilę. Nie jest jednak zbyt obszerna a duża czcionka sprawia, że szybciutko dociera się o sedna. Lektura jest na pewno zabawna i ciekawa, aczkolwiek perypetie bohaterów bardzo realne i tak naprawdę mogłyby wydarzyć się naprawdę. Język autorki jest jak zwykle przepełniony ciepłem, lekki i zrozumiały. Nie jest jednak zanadto przesłodzony więc całość czyta się przyjemnie. Co ważne książka jest zupełnie pozbawiona jakiejkolwiek agresji, na co zawsze zwracam uwagę zaglądając do literatury dziecięcej. Ale chyba z tego znana jest właśnie autorka, więc tu zaskoczenia nie było ;)
Na uwagę zasługuje też sama okładka. Dzieciom bardzo się spodobała. Na pewno zachęca maluchy do zajrzenia w jej karty. Myślę, że za jakiś czas moje dzieci same po nią sięgną a póki co czytam im ja i z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że jest to lektura godna uwagi i polecenia. Zabieram się więc tym chętniej za pozostałe egzemplarze z tej serii. Polecam ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: