środa, 5 marca 2014

"Czekoladowy piesek" Holly WebbWydawnictwo: Znak emotikon

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 129 x 198 mm

Liczba stron: 140

Cena: 11,92 zł
 

Czekoladowy piesek to książka z serii Przyjaciele Holly Webb. Egzemplarz ten poświęcony jest uroczemu i żywiołowemu psiakowi, którego ze wzajemnością kocha pewna mała dziewczynka o imieniu Amy. W lekturze czytelnik napotyka na klasyczną rodzinę czyli mamę, tatę oraz ich dwie małe córeczki. Rodzice postanawiają, że dziewczynki zamieszkają razem we wspólnym pokoju. Dla sporo starszej Amy zamieszkanie z młodszą siostrą graniczy z katastrofą. Co gorsza młodsza siostra oprócz przejęcia części pokoju zabiega również o sympatię psiaka …
Młodsze rodzeństwo potrafi dać się we znaki, i to jest fakt. Faktem jest również to, że nawet podczas kilkudniowej nieobecności potrafimy za min niemiłosiernie tęsknić ;)
Lektura może nie od razu pochłonie czytelnika bez reszty, ale z pewnością wciągnie i nie raz wywoła uśmiech na twarzy. Sympatyczny piesek z okładki niewątpliwie zachęca dzieci do bliższego poznania. Historia z jego udziałem choć nie jest szczególnie długa może być dla dzieci pouczająca choćby ze względu na swój bardzo przyziemny i naturalny charakter. Autorka całkowicie dostosowała swój język do poziomu młodego czytelnika więc z jego zrozumieniem nikt nie powinien mieć problemu.
Książkę, podobnie jak pozostałe z tej serii, oceniam bardzo pozytywnie. Co ciekawe, ja również niebawem zamierzam przygotować swoim córkom wspólny pokoik. Chyba jednak wcześniej poświęcę kilka wieczorów na zapoznanie dziewczynek z prezentowaną lekturą. Myślę też, że w tej sytuacji na pewno je zainteresuje ;)
Moja ocena 8/10

 

Brak komentarzy: