sobota, 22 marca 2014

"Boże drogowskazy" Brat Tadeusz RucińskiWydawnictwo: PROMIC
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 72
Oprawa: twarda
Format: 190 x 190 mm
Cena: 23,90 zł


Przychodzi czas kiedy dzieci zaczynają pytać swoich rodziców dlaczego zabrania się im niektórych rzeczy, dlaczego są one złe, skąd właściwie wiedzieć co jest dobre a co złe. A my rodzice mamy za zadanie, wychowując swoje dzieci w wierze chrześcijańskiej, przekazać im wartości wedle których żyjemy i wytłumaczyć dlaczego właśnie tak postępujemy.
Ciekawym pomysłem i jednocześnie wspaniałą pomocą dydaktyczną jest książka Boże drogowskazy. Jest to lektura w której dzieci, szczególnie te przygotowujące się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, znajdą dziesięć przykazań Bożych, rachunek sumienia oraz prawo miłości Boga i bliźniego. To jednak dopiero początek. W książce znajdują się bowiem przede wszystkim interpretacje odnośnie każdego z przykazań oraz wyjaśnienie dlaczego tak ważny jest rzetelny i uczciwy rachunek sumienia. Swe słowa autor bezpośrednio kieruje do dzieci przez co czują się one ważne i wyróżnione.
Każde z przykazań jest dla człowieka swoistym drogowskazem prowadzącym do Boga. Przestrzeganie ich jest więc kluczem do szczęścia i życia w zgodzie z własnym sumieniem. Autor w swych krótkich tekstach tłumaczy dzieciom na zwykłych, codziennych przykładach jak rozumieć przykazania. Nie jest to wszak regułka do wyuczenia się i recytacji przed katechetą w szkole, są to kanony, którymi powinien kierować się każdy chrześcijanin, każdy człowiek, który uważa się za niego.
Książka jest przejrzysta i bardzo przystępna. Autor posługuje się w niej językiem bardzo zrozumiałym i ciepłym. Kolorowe ilustracje również prezentują się ciekawie, są też dodatkową zachętą do sięgnięcia po tę właśnie publikację.
Co ciekawe na wstępie książki można zamieścić krótką dedykację i sprezentować ją np. z okazji I Komunii Świętej. Co równie interesujące książeczki są dostępne w dwóch wersjach dla chłopców oraz dla dziewczynek. Na pewno będzie to miła pamiątka tego szczególnego dnia a jej jakże wartościowy i piękny przekaz w ten sposób będzie przypominał obdarowanemu o Bożych drogowskazach każdego dnia. Wszak całe życie jest tułaczką i tylko dzięki nim mamy szansę dojść kiedyś do bram wieczności.
Polecam gorąco również bez okazji ;)
Moja ocena 10/10


 


Brak komentarzy: