czwartek, 6 marca 2014

"Biblia opowiedziana dzieciom. Stary i Nowy Testament"Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 400

Oprawa: twarda

Format: 170 x 225 mm

                                          Cena: 38 zł


Biblia opowiedziana dzieciom. Stary i Nowy Testament to pasjonująca lektura przybliżająca dzieciom historię chrześcijaństwa od Stworzenia Świata po Dzieje Apostolskie.
Niewątpliwie każdy katolik od małego powinien zgłębiać tajemnicę Pisma Świętego. Pierwszym krokiem ku temu może być właśnie przygoda z prezentowanym egzemplarzem. Jest on bardzo obszerny. Czytelnik znajdzie w nim charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Wszystko to opowiedziane językiem dzieci więc zrozumiale i przystępnie.
Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa. Co najważniejsze uczy maluchy ponadczasowych wartości, fundamentalnych zasad moralnych i etycznych.
Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest bardzo solidne i estetyczne. Posiada bardzo bogatą szatę graficzną. Kolorowe ilustracje nierzadko wzbogacają również aktualne fotografie miejsc świętych. Przyznam, że z czymś takim spotkałam się po raz pierwszy zaglądając do Biblii dla dzieci właśnie.
Książka podzielona została na dwa wielkie działy: Nowy Testament i Stary Testament. Stary Testament składa się  z czterech części Początek i ludzkość, Wyjście, Sędziowie i królowie oraz Niewola i powrót, te natomiast podzielono na rozdziały. Nowy Testament składa się tylko z rozdziałów. Jest ich łącznie siedem: Dzieciństwo Jezusa, Początek działalności: przepowiednie w Galilei, Przepowiednie w Judei, Jezus w Jerozolimie, Męka Jezusa i Jego śmierć na krzyżu, Zmartwychwstanie Jezusa i rozesłanie apostołów, Dzieje Apostolskie.
Książka łącznie ze swym podziałem jest ogólnie zrozumiała. Znajduje się w niej, poza samymi opowieściami, mnóstwo ciekawostek umieszczonych gdzieś z boku strony. Czcionka jest niestety raczej drobna a tekstu naprawdę sporo więc wydaje mi się, że jej odbiorcami będą raczej dzieci starsze, których to nie zniechęci i które zainteresowane są nie tylko pobieżnymi ale bardziej szczegółowymi wiadomościami.
Bardzo się cieszę, że prezentowany egzemplarz trafił w moje ręce. Jestem pewna, że w niedalekiej przyszłości, gdy podrosną, sięgną po niego moje maluchy, do czego osobiście będę je zachęcać.
Każda opowieść biblijna wywarła wpływ na obecny wizerunek świata. Niewątpliwie dzieje chrześcijaństwa, historię zbawienia warto przybliżać dzieciom już od najmłodszych lat. Wspaniałym pomysłem jest w tym wypadku właśnie ta książka. Polecam ją nie tylko jako prezent komunijny ale na każdą inną okazję, a nawet bez niej ;)
Moja ocena 10/10


 

1 komentarz:

Ola pisze...

Piękne wydanie:)