wtorek, 25 lutego 2014

"Zwierzęta świata. Leksykon dla dzieci"


                                                 Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2009

Liczba stron: 328

Oprawa: twarda

Format: 170 x 215 mm

Cena: 33,60 zł


Zwierzęta świata. Leksykon dla dzieci to obszerna publikacja przybliżająca maluchom niesamowity świat zwierząt. Na całej naszej planecie można spotkać ich różnorodne gatunki. Żyją w wodzie, powietrzu i na ziemi. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko dzieci dlatego warto dowiedzieć się kilku ciekawostek na ich temat.
W prezentowanej lekturze autor scharakteryzował bardzo pokaźną liczbę zwierząt. Sklasyfikował je i opisał zaczynając kolejno od ssaków, poprzez ptaki, gady, płazy, ryby, owady, skorupiaki, pajęczaki, mięczaki, szkarłupnie, jamochłony i gąbki, kończąc na robakach.
Informacje jakie znalazłam w książce o każdym zwierzaku są dość szczegółowe. Jest wśród nich bowiem wzmianka o tym jakie jest naturalne środowisko, w którym występują, jaka jest ich średnia długość, wysokość, czym się żywią, jakie mają zwyczaje i czy np. są jadowite. Myślę, że takie wiadomości, i to jeszcze skierowane do dzieci, można w zupełności uznać za satysfakcjonujące. Co ważne wsparte są one szeregiem kolorowych i bardzo realistycznych ilustracji. Niewątpliwie pomoże to maluchom w identyfikacji i uprzyjemni zdobywanie nowych informacji.
Leksykon jest przystępny i zrozumiały dla dzieci. Na jego początku znajduje się spis treści, na końcu zaś ciekawy słownik z trudniejszymi pojęciami, na które młody odbiorca natrafi w tekście. Jest ich jednak niezbyt wiele gdyż tekst sam w sobie jest raczej przystępny i nie wymaga tłumaczenia.
Na nas książeczka zrobiła bardzo dobre wrażenie. Na pewno przyda się dzieciom w szkole ale i w domu nie raz po nią sięgną w poszukiwaniu interesujących wiadomości. Z tego co widzę same do niej chętnie zaglądają. W końcu zwierzęta żyją wokół nas i towarzyszą człowiekowi na co dzień, warto wiedzieć o nich co nieco ;)
Polecam ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: