środa, 5 lutego 2014

"Zrób to sam. Prace manualne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III"Wydawnictwo: Jedność

Liczba stron: 124

Rok wydania: 2013

Oprawa: twarda

Format: 205 x 280 mm

Cena: 26,90 zł

Zrób to sam. Prace manualne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III to książka pełna pomysłów do zrealizowania zarówno w domu jak i w szkole by móc wykazać się np. na lekcjach techniki. Zainteresuje ona tak chłopców jak i dziewczynki. Prace do zrealizowania nie są zbyt trudne jednak ich efekt końcowy naprawdę bywa imponujący. Co ciekawe do ich wykonania należy wykorzystać ogólnodostępne materiały typu butelki po napojach, wszelakiego gatunku i wielkości pudełka kartonowe, gazety czy wycinanki. Dzięki temu nie ponosząc żadnych kosztów dzieci stworzą ciekawe zabawki i inne użyteczne przedmioty, które udekorują w dowolny sposób i z których będą mogły być po prostu dumne.
Moje dziewczyny najchętniej od razu zabrałyby się za wykonanie domku dla lalek. Jest to jednak dość czasochłonne i trzeba zgromadzić najpierw sporo kartonów więc tak z biegu okazało się to niemożliwe. Ale nie dały za wygraną. Przejrzały ponownie książeczkę i udało im się wykonać, z moją maleńką pomocą, zaklinacz deszczu, marakasy i średniowieczną trąbkę. Przyznam, że zabawa była przy tym przednia ;)
Instrukcje wykonania każdej z prac okazały się zrozumiałe i konkretne. Co najważniejsze wzbogacały je ilustracje wykonania krok po kroku oraz fotografia gotowej pracy. Ponadto przy każdym zadaniu znajduje się informacja, z której dowiemy się co będzie nam potrzebne w każdym przypadku oraz o wieku dziecka, dla którego jej stworzenie nie powinno stanowić większego problemu. Co ciekawe w tym miejscu widnieje też wiadomość jakie umiejętności dziecko rozwinie podczas pracy czyli np. zręczność manualną, precyzję, kreatywność czy umiejętność współpracy zespołowej.
W naszym domu po części z tego względu, że maluchy zostały uziemione z powodu choroby, mamy prawdziwy zawrót głowy. Wygląda na to, że książeczka trafiła do nas w odpowiednim momencie. Dziewczynki nawet w czasie choroby nie muszą wpatrywać się bezsensownie w telewizor tkwiąc bez ruchu w łóżkach. Twórcze spędzanie czasu bardzo im się spodobało. Książka jest naszym zdaniem naprawdę wspaniała a pomysły tak różnorodne, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: