wtorek, 11 lutego 2014

"Świat nauki w niezwykłych eksperymentach"Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 250

Oprawa: twarda

Format: 204 x 285 mm

                                                          Cena: 24 zł 
 

Świat nauki w niezwykłych eksperymentach to książka skierowana do nieco starszych dzieci w wieku 7-10 lat. Odbiorcy znajdą w niej szereg różnorodnych doświadczeń dotyczących różnych dziedzin nauki od astronomii po chemię, fizykę, geometrię i przyrodę.
Myślę, że każdemu dziecku łatwiej jest coś zrozumieć gdy to zobaczy niż gdy tylko usłyszy lub przeczyta o czymś w książce. Szczególnie gdy ma do czynienia z niezrozumiałymi prawami i suchą teorią. Prezentowana publikacja wychodzi naprzeciw tym wymaganiom podsuwając dzieciom w większości dość proste aczkolwiek rewelacyjnie oddające istotę rzeczy pomysły na doświadczenia do samodzielnego wykonania w domu lub na łonie natury. Dzieci dowiedzą się z niej np. dlaczego metal się rozszerza, jak pająk chodzi po wodzie, na czym polega złudzenie optyczne czy jak działa zmysł równowagi oraz dużo, dużo więcej…
Jest to więc w dużej mierze wiedza praktyczna, na pewno ciekawa i zaprezentowana w pomysłowy sposób zachęcający dzieci do działania i nauki.
Każdy z eksperymentów jest opisany zrozumiale i krótko. Każdy wzbogacony jest również czarno-białą ilustracją rozjaśniającą czytelnikowi choćby po części przebieg doświadczenia.
Nam szczególnie podobały się eksperymenty przeprowadzone na świeżym powietrzu. Ale znaczna większość wydaje się być atrakcyjna dla dzieci. Książka na pewno zainteresuje ciekawych świata odkrywców, uprzyjemni naukę i pomoże zabłysnąć w szkolnej ławce.
Polecam i zachęcam do poznawania świata z dziećmi ;)
Moja ocena 9/10

 

Brak komentarzy: