niedziela, 9 lutego 2014

"Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu" Andrzej Nowak


Wydawnictwo: Bellona

Liczba stron: 336

Rok wydania: 2013

Oprawa: twarda

Format: 280 x 222 mm

Cena: 32 zł
Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu to książka autorstwa Andrzeja Nowaka obrazująca ze szczegółami życie papieża Polaka od jego narodzin 18 maja 1920 roku aż do śmierci 2 kwietnia 2005 roku. Lektura skierowana jest do każdego kto pragnie bliżej przyjrzeć się żuciu i posłudze Karola Wojtyły, którego Opatrzność Boża zaprowadziła do bram Watykanu gdzie przez wiele długich lat pełnił funkcję biskupa Rzymu.
Jan Paweł II był wielkim Polakiem i wielkim człowiekiem. Na dowód tego już za kilka miesięcy 27 kwietnia tego roku zostanie ogłoszony świętym, i to między innymi do niego będziemy kierować słowa w swych modlitwach. Myślę, że warto, szczególnie że jest to właśnie rok kanonizacji, przybliżyć sobie historię tak wybitnego człowieka, który przez wiele lat przewodził Kościołowi katolickiemu. Prezentowana kronika idealnie się do tego nadaje. Znalazłam w niej bardzo wiele informacji tych bardziej i mniej znanych. Poza tym oczywiście mnóstwo fotografii od wczesnych lat aż po ostatnie dni życia papieża. Ukazuje zarówno radosne chwile gdy np. powracał z pielgrzymką do ojczyzny ale również te smutne gdy choroba pozbawiała go sił. Autor wspomina również o licznych dziełach papieża, poprzez które jego słowa nadal docierają do ogromnej rzeszy ludzi na całym świecie.
Prezentowana kronika jest rewelacyjnie wydana. Twarda, pełna ilustracji oprawa wygląda bardzo estetycznie a zarazem bogato. W jej wnętrzu jest dokładnie tak samo. Tekst myślę, że dla każdego odbiorcy będzie zrozumiały a jego czytanie zajmujące i przyjemne. Poza tym całe mnóstwo ważnych dat, których nie sposób zapamiętać, a które mają nierzadko znaczenie historyczne.
Książka moim zdaniem zadowoli nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Na pewno warto jest mieć ją we własnej biblioteczce. Idealnie sprawdzi się również jako prezent szczególnie w roku kanonizacji Jana Pawła II. Jej lektura z pewnością  przybliży odbiorcy przesłania papieża i wzmocni w przekonaniu, że jego wielkość pochodzi od Boga.
Szczerze polecam
Moja ocena 10/10
Brak komentarzy: