poniedziałek, 24 lutego 2014

"Moja Pierwsza Komunia" Berta Garcia SabatésWydawnictwo: Święty Wojciech

Rok wydania: 2010

Liczba stron: 48

Format: 240 x 240 mm

Oprawa: twarda

Cena: 22 zł
 

Moja Pierwsza Komunia to publikacja skierowana przede wszystkim do dzieci przygotowujących się na przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Jak wiadomo jest to wydarzenie bardzo ważne a zarazem bardzo ekscytujące dla dzieci. Czekają na nie przecież tak długo. Równie długo się do niego przygotowują.
Prezentowana książka może pomóc maluchom w tych właśnie przygotowaniach, ale będzie też miłą pamiątką tych szczególnych wydarzeń. Dzieci przeczytają w niej swoistą relację z przebiegu tego wyjątkowego dnia przystąpienia do Sakramentu Eucharystii. Co ciekawe na końcu znajduje się kilka najważniejszych modlitw oraz pomysłów na przygotowanie zaproszeń, które maluchy będą mogły po wykonaniu rozdać rodzinie, oraz pamiątkowej ramki na zdjęcie.
Tekst jest dla dzieci bardzo zrozumiały. Przyjemnie prezentuje się też kolorowa i nieskomplikowana szata graficzna. Bardzo spodobała się moim dzieciom, które Pierwszą Komunię mają jeszcze przed sobą. Może właśnie dlatego ochoczo wsłuchiwały się gdy im czytałam. Starałam się wyjaśnić im wówczas, korzystając z okazji, istotę tego sakramentu, tak by na przyszłość Pierwszej Komunii nie utożsamiali jedynie z organizacją przyjęcia i przyjmowaniem prezentów. Bo to nie o to chodzi. Spodobała mi się więc bardzo idea powstania prezentowanej książeczki, która może być również wspaniałą pomocą dla rodziców w przekazaniu dzieciom wyjątkowości tego wydarzenia.
Lektura może nie jest zbyt obszerna ale z pewnością zaciekawi dzieci przed komunijne i oswoi je z atmosferą tego szczególnego w ich życiu dnia. Będzie też miłą pamiątką na przyszłość więc rewelacyjnie sprawdzi się też w roli prezentu komunijnego.
Polecam ;)
Moja ocena 9/10

Brak komentarzy: