poniedziałek, 3 lutego 2014

"Makramy. Biżuteria i modne dodatki" Sylvie HoogheWydawnictwo: RM

Liczba stron: 80

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 204 x 260 mm

Cena: 24,90 zł

Makramy. Biżuteria i modne dodatki to książka, której autorem jest Sylvie Hooghe. Miłośnicy rękodzielnictwa znajdą w niej szereg inspiracji do wykonania ciekawych i niebanalnych ozdób oraz dodatków, które każda kobieta z powodzeniem dopasuje do dowolnej kreacji i upodobań. A wybór jest tu naprawdę spory. Na kartach książki znalazłam bowiem wzory do samodzielnego wykonania pasków, torebek, biżuterii, przypinek i wiele innych pomysłowych dekoracji.
W obecnych czasach ręcznie wykonane, gustowne dodatki są bardzo modne i cenione. Dlatego też bardzo się cieszę, że prezentowana książka trafiła w moje ręce. Umożliwia ona samodzielne ich wykonanie, czegóż można chcieć więcej ;)
Lektura ma prosty i rozsądny układ. Po krótkim, aczkolwiek wyczerpującym wstępie, autorka podpowiada jakich nici najlepiej użyć do wykonania makramy, co najważniejsze charakteryzuje techniki wykonania podstawowych węzłów. Potem już przechodzimy do rzeczy. Czytelnik od razu wkracza na głęboką wodę ;)
Każda ilustracja gotowej robótki oprócz instrukcji wykonania krok po kroku, listy potrzebnych materiałów czy informacji o stopniu trudności pracy opatrzona jest również w fotografie poszczególnych etapów pracy co jest wręcz niezbędnym i bardzo ważnym elementem książki. Instrukcje są raczej jasne i zrozumiałe, i mimo, że wykonanie makramy nierzadko bywa czasochłonne i wymaga skupienia, całość na pewno zachęca przynajmniej do spróbowania wyplecenia prostej robótki. A jak się już zacznie to trudno skończyć, gdyż jak każde rękodzieło, jest to praca bardzo absorbująca aczkolwiek w efekcie dająca dużą satysfakcję twórcy.
Oczywiście zdążyłam już sobie upatrzyć w prezentowanej publikacji kilka rewelacyjnych robótek i już nie mogę się doczekać kiedy znajdę dłuższą chwilkę na ich wykonanie. Póki co ćwiczę sploty i nabieram wprawy w ich wyplataniu.
Polecam tę publikację wszystkim, którzy pragną wyczarować samodzielnie jakieś ciekawe dodatki do swych kreacji. Może zachętą okaże się fakt, że każda wykonana przez was makrama będzie jedyna w swym rodzaju i na pewno nie znajdziecie jej identycznej kopii na żadnej innej osobie. Prawda, że warto spróbować ;)
Moja ocena 9/10

 

Brak komentarzy: