piątek, 14 lutego 2014

"Imperium Wielkiego Kota" Teresa KulikWydawnictwo: Novae Res

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 104

Oprawa: twarda

Format: 145 x 205 mm

Cena: 28 zł  


Imperium Wielkiego Kota to książka Teresy Kulik skierowana do osób lubiących kocie historyjki, dla takich troszkę starszych dzieci.
Koty są zdecydowanie głównymi bohaterami prezentowanej publikacji, i to nie jeden, nie dwa, a cała masa różnej maści i gatunków kotów. Ich największym problemem jest brak prawdziwego domu, w którym nie brakuje pożywienia i ciepłego posłania. Wciąż muszą  walczyć o przetrwanie i prosić o odrobinę jedzenia. Koty walczą też między sobą o pozycję, pożywienie, terytorium przynależąc jednocześnie do jednego z okolicznych kocich gangów. W miedzy czasie wspominają dzieciństwo i przeżywają różnorakie przygody.
Jak widać w książce dużo się dzieje. Czasem sama gubiłam się w całej tej kociej rzeczywistości. Ogólnie czytanie wymagało więc skupienia. Mimo to perypetie kocich bohaterów były ciekawe, czasem śmieszne, zaskakujące a czasem niestety niewesołe. Na pewno nie były nudne. Koty to wyjątkowe stworzenia, szkoda, że tak często pozostawiane są samym sobie.
Od razu rzuca się w oczy solidne wydanie prezentowanej książki. Grube kartki co jakiś czas urozmaicone uroczymi ilustracjami kociaków. Aż szkoda, że jest ich tak niewiele.
Ogólnie więc lektura powinna zainteresować każdego miłośnika kocich przygód. Na pewno bym jej nie przekreślała, choć w moje gusta nie trafiła. Ciekawa jestem czy spodoba się Wam ;)
Moja ocena 6/10


Brak komentarzy: