piątek, 28 lutego 2014

"Ilustrowana Biblia dla dzieci"Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 208

Oprawa: twarda z obwolutą

Format: 225 x 285 mm

Cena: 38 zł
 

Ilustrowana Biblia dla dzieci to obszerna publikacja przybliżająca najmłodszym czytelnikom słowa Pisma Świętego w sposób dostosowany odpowiednio do ich wieku. W książce tej dzieci znajdą mnóstwo niesamowitych historii zarówno ze Starego i Nowego Testamentu. Wśród nich nie brakuje oczywiście tych najważniejszych wydarzeń jak Stworzenie świata, Grzech pierworodny, Arka Noego, Powołanie Abrahama, Wyjście z Egiptu, Dziesięć Przykazań, Narodzenie Jezusa, Kazanie na Górze, Ukrzyżowanie Jezusa, Zmartwychwstanie, Zesłanie Ducha Świętego oraz Wniebowstąpienie. Wszystkie te opowieści to zaledwie maleńki procent tego co można znaleźć w prezentowanej książce. Historie te nie są zbyt długie i rozpoczynają się interesująco, bo od cytatu słów Biblii.
Książka napisana jest interesującym i ciepłym językiem. Jest to zachęta dla młodego odbiorcy do zgłębiania tajemnic Pisma Świętego. Ponadto całość jest pięknie ilustrowana. Ilustracje znajdują się na każdej stronie, są kolorowe i naturalne. Książka jest solidnie wydana i prezentuje się bardzo estetycznie, wręcz elegancko. Bardzo spodobały mi się słowniczki znajdujące się na końcu lektury. Pierwszy nosi tytuł Ludzie i miejsca, drugi Pojęcia i terminy. W słowniczkach znajduje się bardzo dużo informacji, które napotkane w tekście, mogłyby być dla dzieci nie do końca oczywiste, przecież dopiero rozpoczynają przygodę z Biblią.
Moim dzieciom lektura ta ogromnie przypadła do gustu. Ja wykorzystuję chętnie każdą wolną chwilę by im ją czytać. Każda pora dnia jest do tego odpowiednia. W końcu jest ona pełna wartościowych nauk i ponadczasowych prawideł. Na pewno każdy maluch powinien zaznajamiać się z nimi już od najmłodszych lat. Niewątpliwie zaowocuje to w przyszłości.
Prezentowany egzemplarz jest z pewnością wart uwagi i polecenia i co do tego nie mam wątpliwości ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: