poniedziałek, 17 lutego 2014

"Dinozaury. Jak rozpoznać 50 gatunków" Steve Parker 
Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 56

Format: 135 x 195 mm

Oprawa: miękka, ze skrzydełkami

Cena: 11,90 zł 
Dinozaury. Jak rozpoznać 50 gatunków to bogate źródło wiedzy o niesamowitych stworzeniach zamieszkujących naszą planetę około 150 milionów lat temu. Książka skierowana jest do każdego dziecka, które zafascynowane jest ich życiem i zwyczajami. W lekturze znajduje się dość sporo, bo aż 50 różnych gatunków dinozaurów. Wśród nich giganty jak apatozaur oraz gatunki mniejsze nawet od człowieka jak psitakozaur.
Autor swą wędrówkę z dinozaurami rozpoczyna od przybliżenia czytelnikowi ery mezozoicznej a zarazem warunków życia tych prehistorycznych gadów. Dalej objaśnia pokrótce ogólną budowę ich ciała i przechodzi do charakterystyki bardziej szczegółowej, omawiając oddzielnie każdego z 50 dinozaurów.
Z lektury można więc dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy, choćby np. poznać wagę, długość, pożywienie, okres występowania oraz kilka szczegółowych wskazówek naprowadzających uważnego czytelnika na konkretny gatunek gdy zajdzie taka potrzeba chociażby w szkole.
Książka jest naprawdę bardzo ciekawa. Zapewne chętniej sięgną po nią chłopcy jednak niekoniecznie, gdyż patrząc jak moje córki ochoczo wtajemniczały się w historię dinozaurów z całym przekonaniem stwierdzam, że jest to lektura i temat również dla dziewczynek. Szczególnie gdy do czynienia mamy z tym właśnie wydaniem. Publikacja jest bardzo przejrzysta i jej czytanie nikogo z nas nie znużyło. Wręcz przeciwnie. Zawiera sporo faktów, w dużej mierze sprytnie rozrysowanych więc łatwiej je przyswoić i zrozumieć maluchom. Bardzo spodobał mi się pomysł umieszczenia postaci człowieka tuż obok dinozaura. Łatwo sobie w ten sposób wyobrazić jakich ów gad był rozmiarów. Poza tym same ilustracje również są bardzo estetyczne i przyciągają uwagę.
W sumie do tej książki nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Mimo, że sama jest niewielka rzuca wielkie światło na wspaniały świat dinozaurów.
Polecam ;)
Moja ocena 10/10

 


 

Brak komentarzy: