środa, 19 lutego 2014

"Biblia i jej czasy" Lois Rock



Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 64

Format: 210 x 260 mm

Oprawa: twarda

Cena: 24,90 zł 

Biblia i jej czasy to publikacja skierowana do starszych dzieci, przybliżająca czytelnikom najważniejsze wydarzenia i postaci zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Przygoda z Biblią to dla każdego dziecka duże przeżycie. Jeszcze niedawno sama swoim maluchom opowiadałam do poduszki historie zaczerpnięte z Pisma Świętego a one każdą z nich kwitowali tekstem: mamusiu to na pewno wydarzyło się naprawdę? Opowieści te wydawały się im bowiem tak niewiarygodne, że aż trudne do uwierzenia. 
Wiem dlatego, że już od małego warto dzieciom mówić o Bogu i cudach jakich dokonał na ziemi. Wspaniałym sposobem na to właśnie jest prezentowany  egzemplarz. Mimo, że nie jest zbyt obszerny objaśnia najważniejsze zagadnienia, przybliża sylwetki ważnych biblijnych postaci i mówi o wydarzeniach, które miały miejsce z ich udziałem. Informacje są oczywiście poukładane w porządku chronologicznym. Młody czytelnik dowie się więc np. kom był Noe, Abraham, Jakub, Mojżesz, Saul, Dawid, Salomon oraz zgłębi losy Jezusa Chrystusa od jego narodzin w Betlejem aż do śmierci męczeńskiej.
Wiadomości  jak widać w prezentowanej książce jest sporo. Na uwagę i podziw zasługują również wspaniałe ilustracje, których autorem jest Steve Noon. Często prezentują one nie tylko pojedyncze rzeczy ale całe miasta i rzesze ludzi, co w dużej mierze przyczynia się do tego, że dziecku łatwiej zrozumieć w jaki sposób niegdyś żyli i jaki wpływ na to miała ich wiara w Boga. Jest to naprawdę trafne wydanie, estetyczne, ciekawe i kolorowe. Sporo w nim również cytatów z Pisma Świętego sprytnie wplecionych w tekst a także informacji w jakiej Księdze czy Ewangelii szukać źródeł opisanych historii.
Biblię na pewno warto czytać od małego, w co chyba nikt nie wątpi.
Szczerze polecam więc młodszym jej odbiorcom omawiany egzemplarz ;)
Moja ocena 10/10






Brak komentarzy: