środa, 12 lutego 2014

"Biblia dla dzieci na każdy dzień" Wacław Oszajca SJWydawnictwo: Święty Wojciech

Rok wydania: 2009

Liczba stron: 276

Oprawa: twarda

Format: 200 x 260 mm

Cena: 39,90 zł
 
Biblia dla dzieci na każdy dzień to pasjonująca lektura autorstwa Wacława Oszajca SJ, przybliżająca maluchom tajemnicę Pisma Świętego w sposób adekwatny do ich wieku i potrzeb. Książka została podzielona w bardzo zmyślny sposób. Jej pierwsza część a zarazem pierwsza połowa to Nowy Testament, część druga to oczywiście Stary Testament. Obie te części są podzielone dalej na kolejne miesiące, i tak od stycznia do czerwca dzieci czytają o dziejach z Nowego Testamentu a od lipca wkraczają w świat Starego Testamentu. Każdy miesiąc podzielony następnie jest kolejno na dni w zależności od miesiąca. Jeden dzień to jedna historia, tak wiec dzieci mają zagwarantowaną lekturę do poduszki na cały rok. 
Zdradzę w tym miejscu tytuły poszczególnych miesięcy, i tak rozpoczynając od stycznia dzieci zgłębią Dzieciństwo Jezusa, a dalej Jezus i Dwunastu, Chleb dający życie, Pan zmartwychwstał, Dzieje Piotra, Dzieje Pawła, Bóg jest Ojcem wszystkiego, Bóg ratuje rodzinę Izraela, Moc od Boga, Dzieje Absaloma, Dzieje Jonasza, Dzieje Estera.
Całość prezentuje się bardzo klarownie, wszystko jest uporządkowane i po prostu piękne. Kolorowe i ciepłe ilustracje niewątpliwie uprzyjemniają czytanie dzieciom i zachęcają do sięgnięcia po lekturę. A czytać Biblię na pewno warto już od najmłodszych lat. Jest w niej wiele pouczających i wartościowych informacji, napisanych w języku dzieci, dzięki czemu książka naprawdę nie wymaga interpretowania przez rodziców.
Moje dzieci z uwagą słuchają gdy im czytam gdyż książka podzielona jest, bardzo rozsądnie zresztą, na niezbyt długie historyjki. Fragmenty te są ciekawe, krótkie i zajmujące wiec dlatego dzieci nie nudzi ich słuchanie, a po przeczytaniu chętnie rozmawiają i analizują co zrozumiały. Zyskują więc przy tym wiedzę, która przyda się choćby podczas przygotowań do I Komunii Świętej jak również w życiu codziennym, np. podczas zabawy z rówieśnikami.
Polecam tę Biblię wszystkim dzieciom, a rodziców zachęcam do oswajania z nią dzieci na długo przed przygotowaniami do I Komunii. Na pewno warto a prezentowany egzemplarz ze względu na bardzo piękne wydanie jest godny uwagi i polecenia. Przygoda z Biblią w naszym domu trwa nadal i myślę, że będzie to jedna z ulubionych lektur moich maluchów. I oczywiście bardzo się z tego cieszę. Polecam
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: