poniedziałek, 10 lutego 2014

"1001 porad wędkarskich" John WilsonWydawnictwo: Bellona

 Liczba stron: 208

Rok wydania: 2013

Oprawa: twarda

Format: 245 x 280 mm

Cena: 35,90 zł

 
1001 porad wędkarskich to publikacja autorstwa Johna Wilsona, znakomitego wędkarza, autora ponad 20 książek o tematyce wędkarskiej. Lektura skierowana jest do każdego kto z wędką w dłoniach lubi spędzać wolny czas. Zainteresuje więc na pewno specjalistów w tej dziedzinie jak i zwykłych amatorów chwytających za wędkę od święta. 
Autor przeprowadza czytelnika krok po kroku wprowadzając w tajniki wędkarstwa zaczynając od skompletowania i przygotowania odpowiedniego sprzętu instruując jednocześnie jakiej przynęty użyć nastawiając się na konkretny gatunek. W lekturze znajdziemy też charakterystykę sporej ilości gatunków ryb, oraz kilka porad odnośnie łowienia z łodzi. Wszystko to zostało podzielone na dwie części. Pierwszą część autor poświęcił gatunkom słodkowodnym.
Część druga to już wędkarstwo na wodach słonych.
Bardzo spodobał mi się sposób w jaki autor przekazuje swoją wiedzę i umiejętności czytelnikowi. Mimo, że nie jest on Polakiem książka jak najbardziej sprawdzi się w polskich realiach. Co ważne tekst przeplatają niezliczone ilustracje obrazujące po za pięknymi złowionymi okazami również kilka trików technicznych przy użyciu których rosną nasze szanse na owocne połowy. Co ciekawe jest tam też sporo przepisów na domowej roboty zanęty ze wskazaniem na konkretne gatunki ryb. Nic tylko złapać za wędkę. Autor przybliżył w przystępny sposób teorię. Trzeba przyznać, że zna się na rzeczy i potrafi umiejętnie to przekazać ;) Reszta zależy już tylko od czytelnika.
Polecam
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: