środa, 29 stycznia 2014

"Tabliczka mnożenia na medal" Agnieszka BatorWydawnictwo: Aksjomat

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2013

Oprawa: broszurowa

Format: 285 x 205 mm

Cena: 9,90 zł


Tabliczka mnożenia na medal to książka Agnieszki Bator skierowana do uczniów klas 1-3, która w ciekawy i przyjemny sposób pomoże w opanowaniu dość trudnej dla maluchów umiejętności biegłego mnożenia i dzielenia.
W dobie komputerów wydawać by się mogło, że umiejętność samodzielnego i szybkiego liczenia w pamięci wydaje się rzeczą zbędną. Pamiętajmy jednak, że tabliczka mnożenia to fundament matematyki i jej znajomość jest wręcz niezbędna w kolejnych etapach nauki oraz, co niemniej ważne, w dorosłym życiu. Przecież nie wszędzie zabierzemy ze sobą komputer czy telefon, a jeśli nawet to co gdy akurat się rozładują lub zepsują? ;)
Wiadomym jest, że żadne dziecko nie jest w stanie nauczyć się całej tabliczki mnożenia w jeden dzień. Bywa to często czasochłonne i nierzadko meczące dla maluchów. W tym miejscu właśnie uśmiecha się prezentowany egzemplarz. Jest on ciekawą alternatywą dla nudnej i monotonnej nauki.
Zadania w książeczce wprowadzają maluchy w tajniki matematyki i krok po kroku utrwalają zdobytą wiedzę. Polecenia są krótkie i zrozumiałe a zadania bardzo różnorodne, od tych tradycyjnych grafów i tabel po ciekawe działania z użyciem obrazków. Grafika natomiast przyciąga wzrok i zachęca dzieci do ćwiczeń. Jest kolorowa a zarazem bardzo przejrzysta i prosta. Dzięki temu całość prezentuje się klarownie a przy tym estetycznie.
Książeczka bardzo mi się spodobała. Jako rodzic 7-latki jestem pewna, że córka już niebawem chętnie zwróci na nią uwagę. Mam też wrażenie, że dzięki niej cały etap nauki  tabliczki mnożenia będzie przyjemniejszy, atrakcyjniejszy, szybszy i prostszy. Polecam ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: