poniedziałek, 27 stycznia 2014

"Rysuję szlaczki z myszką. Zabawa z naklejkami"Wydawnictwo: Aksjomat

Liczba stron: 16

Rok wydania: 2012

Oprawa: broszurowa

Format: 235 x 165 mm

Cena: 3,70 zł 


Rysuję szlaczki z myszką. Zabawa z naklejkami to książeczka skierowana do dzieci będących właśnie na etapie nauki pisania. Pomoże ona w ciekawy i przyjemny sposób w ćwiczeniu nieskomplikowanych szlaczków co niewątpliwie ułatwi maluchom w niedalekiej przyszłości  opanowanie pisowni literek i cyferek.
Każdy z nas pewnie pamięta, jak wiele pracy i poświecenia wymaga nauka pisania. Fajnie, że dziś rodzice mogą zaopatrzyć swoje pociechy właśnie w takie książeczki z ćwiczeniami jak ta. Moja córka za jednym podejściem uzupełniła wszystkie szlaczki. Potrzebowała jedynie maleńkiej pomocy w odczytaniu poleceń do zadań, które zresztą również wykonała ekspresem. Na szczęście podzieliła się chociaż naklejkami z młodszą siostrą,  której co prawda do pisania jeszcze daleko, ale której również książeczka bardzo przypadła do gustu. Stało się tak zapewne z powodu bardzo kolorowych i pięknych ilustracji, które znajdują się na każdej jej karcie.
Tak więc cała książeczka bardzo nam się spodobała. Jej jedyną wadą jest chyba to, że jest po prostu za krótka ;) Ale z tego co zauważyłam prezentowany egzemplarz to tylko jeden z czterech dostępnych w serii więc pewnie będę musiała rozejrzeć się za pozostałymi, których bohaterami są inne zwierzaki jak żabka, królik i małpka ;)
Bardzo urzekła mnie grafika i prostota a zarazem pomysłowość twórców całej serii. Szlaczki są tutaj wyraziste, sporej wielkości i niewątpliwie pomogą dzieciom w ćwiczeniach precyzji i nauce cierpliwości. Pamiętajmy, że ćwiczenie czyni mistrza. Zachęcam więc do sięgnięcia po całą tę piękną serię, na pewno warto ;)
Moja ocena: 10/10


Brak komentarzy: