piątek, 24 stycznia 2014

"Dzielny Fryderyk" Holly Webb


Wydawnictwo: Znak emotikon

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 205 x 144 mm

Cena: 13,43 zł


Dzielny Fryderyk to 7, ostatni tom z serii Animal Magic autorstwa Holly Webb. Książka skierowana jest do dzieci i opowiada o wielkiej przyjaźni oraz tęsknocie za bliskimi. Autorka tym razem na bohatera swej publikacji wybrała małą, na pozór zwyczajną myszkę. Nic jednak bardziej mylnego. Fryderyk to różowa, zaczarowana mysz należąca do Lotki, 11 – letniej czarownicy. Dziewczynka wyjeżdżając na wycieczkę klasową zabiera zwierzaka ze sobą. Lotka tęskni bardzo za rodziną, którą tak niedawno odzyskała oraz za ukochanym psiakiem. Jednocześnie na każdym kroku musi stawiać opór docinkom i złośliwością szkolnej koleżanki, Sary. Na szczęście w tej potyczce nie jest sama. Zawsze może liczyć na oddaną przyjaciółkę Olgę i oczywiście na Fryderyka, któremu szczególnie na sercu leży szczęście Lotki.
Lektura jest ciekawa i zajmująca głównie dlatego, że opowiada o bardzo przyziemnych i codziennych sprawach. Nie od dziś w szkole dochodzi do konfliktów między uczniami, z czym nie każdy maluch potrafi sobie poradzić. Fajnie było by gdyby każdy mógł liczyć na wsparcie takiej przyjaciółki jak Olga. Niestety o pomocy w tej kwestii czarodziejskich zwierzaków możemy tylko poważyć ;)
Książka pełna jest optymizmu, bo przecież z każdej sytuacji można wyjść zwycięsko, znaleźć dobre strony. Znalazłam w niej też kilka zabawnych i groteskowych scen. Napisana jest stonowanym i łagodnym językiem a mimo to sporo w niej przygód i wciągających perypetii bohaterów. Tekst jest z pewnością zrozumiały dla młodych odbiorców a pojedyncze literówki niemalże niezauważalne ;)
Książka na pewno spodoba się dzieciom. Idealnie sprawdzi się też jako lektura do poduszki. Magia jaka bije z jej kart sprowadzi na maluchy słodkie i spokojne sny. Polecam ;)
Moja ocena 8/10Brak komentarzy: