poniedziałek, 9 grudnia 2013

"Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce" Tomasz SzwedWydawnictwo: Bis

Liczba stron: 136

Rok wydania: 2013

Format: 168 x 240 mm

Oprawa: twarda

Cena: 23 zł
 

Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce to książka Tomasza Szweda, znanego maluchom ze swych wcześniejszych publikacji: Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce oraz Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce.
Prezentowana lektura skierowana jest do dzieci i poza dostarczeniem im ciekawej rozrywki pomoże też zrozumieć jak trudne jest życie zwierząt gdy świat spowija gruba warstwa śniegu i siarczysty mróz. W książce maluchy znajdą aż 10 średniej długości opowiadań poświęconych małym leśnym zwierzakom.
Nie jest żadną tajemnicą, że zima to okres niezmiernie trudny i zarazem bardzo niebezpieczny dla małych mieszkańców lasu. Brakuje pożywienia a w dodatku śnieg utrudnia dotkliwie jego poszukiwania. Ponadto ze strony drapieżników jak i samego człowieka nieustannie narażone są na niebezpieczeństwo. Te, które mieszkają w norkach pod ziemią i zgromadziły wystarczająco dużo pożywienia mogą spać spokojnie. Gdy natomiast ktoś pozbawi ich zapasów, gdy zostaną ranne lub mają inny poważny problem zawsze mogą liczyć na czyjąś pomoc, zawsze szeroko otwarte stoją drzwi Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce.
Książka uczy dzieci szacunku do przyrody, opowiada o zwyczajach i życiu zwierząt mieszkających w lesie a także w ciekawy sposób oswaja je z medycyną. Napisana jest bardzo barwnym, ciepłym i lekkim językiem a jej karty wzbogacają przepiękne ilustracje Anety Krell-Moch. Wydanie jest bardzo trafione, prezentuje się też bardzo estetycznie i co niemniej ważne solidnie.
Moje dzieci wysłuchały całej tej pięknej lektury z wielką uwagą i zainteresowaniem. Dowiedziały się też, co bardzo mnie cieszy, np. jak należy zachowywać się w lesie, które zwierzęta zapadają w zimowy sen i czym żywią się te które nie śpią. Wszystko to, i wiele więcej, zawarte jest w przepięknych opowiadaniach od których naprawdę trudno się oderwać. Polecam
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: