niedziela, 1 grudnia 2013

"Zabawa z przypowieściami" Berta Garcia, Merce Segarra, Jesus BallazWydawnictwo: Święty Wojciech

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2010

Format: 230 x 275 mm

Oprawa: twarda

Cena: 29,90 zł


Zabawa z przypowieściami to książka skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia, której autorami są Berta Garcia, Merce Segarra i Jesus Ballaz. Publikacja ta zawiera aż 27 najpopularniejszych przypowieści biblijnych, jednak na tym nie koniec atrakcji. 
Maluchy zaglądając w karty tej fascynującej książki znajdą znacznie więcej. Na końcu każdej z nauk Jezusa znajduje się bowiem ich krótka interpretacja z objaśnieniem. Niewątpliwie ułatwi to dziecku zrozumienie sensu i przesłania jakie niosą ludziom. Ponadto dzięki lekturze maluchy poznają ciekawe i zajmujące zabawy w które będą mogły pobawić się z rodziną lub przyjaciółmi, a w dodatku fajne i proste w realizacji pomysły prac ręcznych, które również sprawią im dużo radości.
Poprzez przypowieści Jezus Chrystus nauczał ludzi jak powinni postępować aby ich sumienie było czyste i mogli cieszyć się życiem wiecznym. Swoje słowa kierował zarówno do dorosłych jak i dzieci. Wszak w szkole czy na podwórku, przebywając w towarzystwie swoich rówieśników, maluchy powinny umieć odróżnić dobre rzeczy od złych, być przy tym życzliwym, pomocnym i koleżeńskim. Z pewnością sens takiej właśnie postawy pojmą czytając prezentowaną książeczkę.
Jako rodzic z czystym sercem stwierdzam, że lektura jest zajmująca i jak najbardziej warta uwagi. Poprzez przypowieści Jezus uczy nas wartości jakie powinniśmy reprezentować przez całe swoje życie. Autorzy objaśniają to odbiorcy posługując się ciekawym i zrozumiałym językiem wspartym o kolorowe i sympatyczne ilustracje. Pomysły zabaw również są atrakcyjne i co najważniejsze zachęcają dzieci do otwarcia się na innych, uczciwej rywalizacji i radości jaką daje integracja z rówieśnikami. 
Szczerze więc polecam ;)
Moja ocena 10/10
Brak komentarzy: