środa, 4 grudnia 2013

"Wielka księga. Hania Humorek" Megan McDonaldWydawnictwo: Egmont

Liczba stron: 448

Rok wydania: 2013

Format:

Oprawa: miękka

Cena: 37,49 zł


Wielka księga. Hania Humorek to książka dla dzieci, której autorem jest Megan McDonald.  W prezentowanej publikacji maluchy znajdą aż 3 tomy z przygodami małej Hani pt. Hania Humorek, Hania Humorek zostaje gwiazdą oraz Hania Humorek ratuje świat. Są to średniej długości opowiadania, dzięki którym dzieci będą miały okazję wraz z tytułową bohaterką przeżyć kilka ciekawych przygód uczestnicząc jednocześnie w jej wzlotach i upadkach.
Hania, uczennica 3 klasy szkoły podstawowej, powszechnie znana jest ze swych humorków. Dziewczynka ma za to bardzo ciekawą osobowość. Jest pełna energii, stanowcza i pomysłowa dlatego mimo swych zmiennych nastrojów zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół. Bohaterka nie chce pozostawać zwykłą szarą myszką. Marzy o sławie, sukcesach i zaszczytach. We wszystko co robi wkłada całą siebie, niestety mimo to nie zawsze zadowolona jest z rezultatów swojej pracy.
Lekturę, mimo, iż liczy sobie naprawdę sporo stron jak na książkę dla dzieci przystało, przeczytałam z dziećmi niemal ekspresem. Wszystko to za sprawą sporych rozmiarów czcionki i bardzo, ale to bardzo zabawnych perypetii dziewczynki.
Zdecydowanie jest to książka fascynująca i niepowtarzalna w swym rodzaju. Nie można przejść obok niej obojętnie i nie zrozumie tego ten, kto choć raz nie zajrzał w jej karty.
Język oraz styl autora są bardzo przystępne, wręcz nie pozwalają oderwać oczu od lektury. Hania natomiast przedstawiona została jako mądra, rezolutna i sympatyczna dziewczynka przed którą świat stoi otworem, która marzy i całym sercem dąży do realizacji swych marzeń.
Przyznam, że nie często moje maluchy tak ochoczo zabierają się za zupełnie nową lekturę, która w dodatku nie zawiera miliona kolorowych ilustracji za to bardzo, bardzo dużo tekstu, tak na pierwszy rzut oka. Ilustracje są natomiast czarno-białe, jest ich co prawda niewiele ale są bardzo sympatyczne i zabawne.
Zachęcam szczerze do zwrócenia uwagi na prezentowaną publikacje. Razem z dziećmi uśmiałam się przy niej do łez, czego i wam życzę ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: