środa, 11 grudnia 2013

"Purpurowe gniazdo" Bożena KraczkowskaWydawnictwo: Novae Res

Liczba stron: 126

Rok wydania: 2013

Format: 145 x 205 mm

Oprawa: twarda

Cena: 28 zł
 

Purpurowe gniazdo to zajmująca lektura autorstwa Bożeny Kraczkowskiej. Jest to książka o tematyce bożonarodzeniowej skierowana do nieco starszych dzieci a także wszystkich tych, którzy nadal się nimi czują.
Boże Narodzenie niemal wszystkim kojarzy się z choinką, prezentami i św. Mikołajem. Co by się stało gdyby Mikołaj jednak w tę magiczną noc do nas nie zawitał? To straszne, prawda?! Zacznijmy jednak od początku…
Św. Mikołaj, pracowity staruszek, który co roku wyrusza w daleką podróż by obdarować prezentami wszystkie dzieci, postanawia wziąć urlop. W dodatku ma zamiar zrobić to tuż przed świętami. Wybiega ze swego domu i niepostrzeżenie znika w Zamrożonym Lesie. Przyjaciele wyruszają na jego poszukiwania. Okazuje się też, że z lasu zniknęły wszystkie ptaki. Kto odważy się wyruszyć im na ratunek i jak będzie wyglądać tegoroczna gwiazdka …
Lektura jest naprawdę wciągająca i zwariowana i może właśnie dlatego czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem pochłonięta bez reszty niewiarygodną przygodą Mikołaja i bądź co bądź jego niedorzecznym planem ;)
W książce, mimo, że nie jest zbyt obszerna, bardzo dużo się dzieje. Jedna niefortunna decyzja niesie za sobą szereg konsekwencji, podobnie jak w prawdziwym życiu. Mimo to lektura napawa optymizmem i daje czytelnikowi dużo pozytywnej energii wywołując jednocześnie uśmiech na twarzy nawet w najmroźniejszy grudniowy wieczór.
Książka podzielona jest na rozdziały a jej karty co jakiś czas wzbogacają barwne ilustracje. Zważywszy też na oryginalną oprawę mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że wydanie jest naprawdę ciekawe i prezentuje się przy tym estetycznie i świątecznie zarazem. Między innymi dlatego lektura ta jest dobrym pomysłem na prezent gwiazdkowy a już na pewno warta uwagi i przeczytania nie tylko w okresie około świątecznym ;)
Moja ocena 9/10
 

1 komentarz:

Pani_Wu pisze...

Ilustracje przyciągają wzrok. Szczególnie okładka. Sam widok tej książki wprawia człowieka w świąteczny nastrój :)