sobota, 21 grudnia 2013

"Plac czarownic" Zbigniew RzońcaWydawnictwo: AD REM

Liczba stron: 140

Rok wydania: 2013

Oprawa: miękka

Format: 130 x 205 mm

Cena: 12 zł

Plac czarownic to książka, której akcja rozgrywa się w czasach współczesnych, w Jeleniej Górze. Historia jaką w niej znajdziemy ma jednak swój początek w roku 1945. Wówczas to niemiecki wojskowy otrzymuje zadanie, którego powodzenie może diametralnie wpłynąć na przebieg wojny. Ma on przewieźć pewien ładunek zawierający broń tak niezwykłą i potężną, że z jej pomocą armia Hitlera ma odnieść triumfalne zwycięstwo i podbić świat. Niestety samolot niemieckiego żołnierza zostaje ostrzelany co skutkuje awaryjnym lądowaniem w okolicy Jeleniej Góry. Niemcy przegrywają wojnę a tajemnicza broń zostaje okryta tajemnicą i mogłoby się wydawać zapomniana na wiele długich lat. Nic jednak bardziej mylnego. Jest rok 2012. Obce wywiady doskonale wiedzą o jej istnieniu. Wysyłają do Jeleniej Góry swych agentów z poleceniem odnalezienia tajemniczego ładunku …
Plac czarownic to książka będąca jedną wielką zagadką, a właściwie w tej małej i niepozornej lekturze jest ich całe mnóstwo. Nie wiadomo do końca kto jest kim, kto jest tym dobrym a kto złym, wszystko ujawnia się dopiero na ostatnich stronach i to jest właśnie najlepsze. Można pobawić się w detektywa, pospekulować dobrze się jednocześnie bawiąc przy lekturze.
Jak wspomniałam książka nie jest zbyt obszerna. Podzielona została na bardzo wiele kilkustronicowych i każdorazowo zatytułowanych inaczej rozdziałów. Tekst czyta się przyjemnie, szczególnie, że lektura nie jest ani przez moment nudna. Nie ma w niej bowiem zbędnych i monotonnych opisów, same konkrety i akcja co bardzo lubię. Ogólnie książka wydała mi się ciekawa, miedzy innymi dlatego, że lubię tajemnice i wciągające kryminały a ten szczególnie mnie zaabsorbował i pochłonął.
Myślę, że Plac czarownic to interesująca lektura przybliżająca również czytelnikowi niepostrzeżenie piękno Jeleniej Góry oraz jej okolic. Zachęcam do sięgnięcia po prezentowaną książkę, choćby po to by zrelaksować się w całym tym przedświątecznym ferworze ;)
Moja ocena 9/10

 

Mam też dziś małą niespodziankę ;)
Szybka rozdawajka ;)
Kto chciałby otrzymać w prezencie książkę?
"Lato moralnego niepokoju" wydawnictwa AD REM - recenzja tutaj
Mam jeden egzemplarz ;) 
2 komentarze:

annamaria pisze...

ja chcę ;)

Emma Tetka pisze...

Widzę, że była to bardzo szybka rozdawajka ;)
Ale kto pierwszy ten lepszy... Zachęcam do przeczytania recenzji "Lata moralnego niepokoju" i poproszę o adres do wysyłki ;)