poniedziałek, 30 grudnia 2013

"Papierowe święta czyli origami płaskie i przestrzenne z kwadratu" Dorota DziamskaWydawnictwo: Bis

Liczba stron: 80

Rok wydania: 2006

Oprawa: miękka

Format: 210 x 297 mm

Cena: 21,50 zł
 \

Papierowe święta czyli origami płaskie i przestrzenne z kwadratu to książka z serii abc ORIGAMI autorstwa Doroty Dziamskiej. Prezentowana publikacja wprowadzi nas krok po kroku w świat orgiami czyli wschodniej sztuki składania papieru. Tematyka prac zamieszczonych w lekturze jest natomiast jak najbardziej aktualna gdyż dotyczy właśnie świąt Bożego Narodzenia.
Niemal wszystkie dzieci bardzo ochoczo garną się do różnego rodzaju prac ręcznych, a przynajmniej moje bardzo lubią właśnie w taki sposób spędzać czas. Spod naszych rak wychodzą wówczas przeróżne małe arcydzieła.
Książka Doroty Dziamskiej okazała się ostatnimi dniami hitem w naszym domu. Kierując się instrukcjami autorki zasiedliśmy wspólnie z dziećmi do stołu i zabraliśmy się za wykonywanie ozdób świątecznych, których i tak mamy już niemało. Ale cóż, akurat dekoracji świątecznych nigdy dość. A, że zapału i chęci do pracy nie brakowało nikomu udało nam się stworzyć kilka naprawdę imponujących cudeniek …
W książce znalazłam wiele pomysłów do wykonania przeróżnych dekoracji, zarówno płaskich jak i tych przestrzennych, z kwadratowych karteczek. Są wśród nich ozdoby dość proste w wykonaniu ale są też i nieco trudniejsze, z którymi moje przedszkolaki miały jednak mały problem. No ale od czego są rodzice. Nawet tata mógł się wykazać, z czego był zresztą bardzo dumny ;)
Lektura jest bardzo kolorowa, instrukcje zrozumiałe, dodatkowo wsparte o ilustracje kolejnych etapów pracy. Na wstępie natomiast znajdują się wskazówki informujące o tym jak interpretować maleńkie symbole zamieszczone na ilustracjach poszczególnych etapów pracy.
Książka jest więc ogólnie bardzo przystępna a swymi pomysłami zachęca do tworzenia niebanalnych świątecznych dekoracji. Wraz z dziećmi jeszcze wiele razy sięgniemy po nią by twórczo spędzić wspólnie czas i po prostu dobrze się razem bawić.
Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci zdolności manualne oraz talenty twórcze, na pewno warto …
Moja ocena 10/10
Brak komentarzy: