poniedziałek, 2 grudnia 2013

"Panieneczka z pudełeczka" Jan BrzechwaWydawnictwo: Muza

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2013

Format: 240 x 215 mm

Oprawa: twarda

Cena: 24,99


Panieneczka z pudełeczka to rymowana historyjka dla najmłodszych czytelników, której autorem jest sławny poeta, którego to utwory zna i lubi każde dziecko a którego twórczość cenią wszyscy rodzice – Jan Brzechwa. Prezentowany utwór to swoista uczta dla wyobraźni. Przenosi bowiem najmłodszych w magiczny świat zabawek a właściwie wielki bal z ich udziałem.
Lektura opowiada o przygodach pięknej porcelanowej laleczki, która za namową kota nabiera odwagi by opuścić miejsce swego dotychczasowego pobytu. Wraz z kocim towarzyszem wyrusza na pełną wrażeń podróż, której zwieńczeniem jest wspaniały bal. Bal iście magiczny i jedyny w swym rodzaju – bal zabawek.
Historyjka jest niesamowicie ciepła i urocza. Tekst bardzo zrozumiały nawet dla najmłodszych dzieci. Utwór ma budowę wiersza o rymach parzystych i regularnych. Całość czyta się więc bardzo przyjemnie i z niezwykłą lekkością. W sumie właściwie tego spodziewałam się po utworze Brzechwy. Jest to cecha charakterystyczna jego twórczości.
Moim dzieciom książeczka bardzo się spodobała. Ciekawy tekst, pełen delikatności, wywołujący uśmiech na twarzy. Ponadto klasyk, którego warto znać i posiadać we własnej biblioteczce choćby ze względów czysto sentymentalnych.
Gorąco polecam ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: