piątek, 13 grudnia 2013

"Julia bawi się w magika" i "Zuzia bawi się w baletnicę" Emilie Beaumont, Nathalie Belineau, Christelle MekdjianWydawnictwo: Olesiejuk

 Liczba stron: 14

Rok wydania: 2013

Format: 155 x 170 mm 

Oprawa: książka całokartonowa

Cena: 9,99 zł 


Julia bawi się w magika i Zuzia bawi się w baletnicę to książeczki całokartonowe z cyklu Mała dziewczynka, skierowane do najmłodszych dzieci. W serii ukazało się już do tej pory 12 tytułów. Książeczki pomagają maluchom w ciekawy i zrozumiały sposób poznawać otaczający je świat.
Na pierwszy plan wysuwają się niecodzienne, bardzo kolorowe a zarazem realistyczne i nowoczesne ilustracje. Co najważniejsze są to ilustracje bardzo zrozumiałe i nieskomplikowane dla dzieci. Jeżeli chodzi o tekst to nie ma go zbyt wiele, co jest oczywiście rzeczą normalną dla tego typu publikacji. W książeczkach znajdują się króciutkie historyjki, można by powiedzieć, że są to tak jakby relacje z konkretnych wydarzeń.
Zuzia bawi się w baletnicę to opowiastka o dziewczynce, której pasją jest balet. Dzięki lekturze maluchy poznają więc kilka fachowych pojęć oraz idąc za instrukcjami Zuzi będą mogły poćwiczyć w realu lub chociażby tylko w wyobraźni taniec baletowy wcielając się w rolę primabaleriny …
Julka bawi się w magika to książeczka, która może szczególnie zawrócić w głowie. Dzieci lubią różnorodne przedstawienia a magiczne sztuczki, wyciąganie królika z kapelusza czy chusteczki z rękawa to jest coś, prawda? Właśnie dlatego lekturę tę przynajmniej moja córka słuchała z szeroko otwartymi oczami.
Na końcu książeczki dla uważnych maluchów dziewczynki przygotowały pytania, które pomogą w ćwiczeniu pamięci i będą niewątpliwie ciekawą atrakcją.
Karty książeczki wykonane są z grubego kartonowego papieru, okładka natomiast dodatkowo wypełniona jest gąbką dlatego książeczka jest miękka i atrakcyjna dla dzieci, a w szczególności dziewczynek. Ponadto rogi są delikatnie zaokrąglone, co sprawia, że maluszek może bezpiecznie się nią bawić a dodatkowo ich nie pozagina i książeczki będą znacznie dłużej cieszyły oko estetycznym wyglądem. Ogólnie więc z czystym sercem stwierdzam, że wydanie jest solidne, wytrzymałe i przez długi czas będzie dostarczać maluchom rozrywki.
Moja córka bardzo chętnie sama sięga po obie te książeczki oglądając kolorowe ilustracje. Widzę, że przypadły jej do gustu i bardzo mnie to cieszy. Zawsze byłam zdania, że dzieci trzeba oswajać z książkami od najmłodszych lat a prezentowane publikacje idealnie się do tego nadają. Myślę, że ucieszą każdą małą księżniczkę i będą też fajnym prezentem gwiazdkowym. Polecam
Moja ocena 9/10
 Brak komentarzy: