czwartek, 5 grudnia 2013

"126 motywów szydełkowych" Melody GriffithsWydawnictwo: RM

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2013

Format: 208 x 270mm

Oprawa: miękka

Cena: 24,90 zł


126 motywów szydełkowych to ciekawa publikacja, której autorką jest Melody Griffiths. Pasjonaci szydełka, a wśród nich i ja, znajdą w niej schematy, dzięki którym wykonają niewielkie aczkolwiek efektownie prezentujące się robótki.
Na pierwszy plan wysuwają się przeróżnego rodzaju kwiaty, których to wzorów naliczyłam aż 27. Dalej znalazłam sporo schematów ze zwierzakami, przeróżne motywy geometryczne czy ażury. Wybór i różnorodność naprawdę imponująca.
Wzory można bez problemu powielać tworząc z nich większe prace jak narzuty czy chusty. Przy większości motywów oprócz samego opisu wykonania znajduje się też schemat oraz kolorowa fotografia gotowej robótki. Same instrukcje wykonania są konkretne i zrozumiałe, schematy natomiast bardzo wyraźne i duże.
Na końcu książki znajduje się coś w stylu słowniczka. Można śmiało powiedzieć, że każdy laik znajdzie tam sporo cennych wskazówek, podpowiedzi jak trzymać szydełko, jak rozpocząć robótkę i jak wykonać konkretne sploty.
Ogólnie wzorki nie są zbyt skomplikowane za to mogą z powodzeniem zainspirować do stworzenia naprawdę interesujących kompozycji. Polecam prezentowaną publikację wszystkim miłośnikom szydełka. Na pewno każdy pasjonat znajdzie w niej coś dla siebie. Książka jest też fajnym pomysłem na prezent gwiazdkowy ;)
Moja ocena 9/10

Brak komentarzy: