sobota, 23 listopada 2013

"Zagadki biblijne. Historie dla bystrych detektywów" Luise Holthausen

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Liczba stron: 104

Rok wydania: 2013

Format:140 x 215 mm

Oprawa: twarda

Cena: 25 zł


Zagadki biblijne. Historie dla bystrych detektywów to zbiór 15 opowiadań nawiązujących do najważniejszych wydarzeń biblijnych, których autorem jest Luise Holthausen. Książka skierowana jest do dzieci i oprócz tego, że maluchy znajdą w niej sporo ciekawych informacji będą miały okazję poćwiczyć naukę interpretacji tekstu oraz czytania ze zrozumieniem. Zacznijmy jednak od początku…
W prezentowanej lekturze znajdziemy niezbyt długie, kilkustronicowe historie opowiadające o stworzeniu świata, ważnych postaciach i wydarzeniach biblijnych aż do okresu zmartwychwstania Jezusa. Dzieci poznają więc losy Adama i Ewy oraz ich dwóch synów Kaina i Abla, odkryją tajemnicę Wieży Babel, dowiedzą się kim był Józef, Dawid, Goliat i Jan Chrzciciel oraz zgłębią wiedzę o Jezusie Chrystusie.
Na końcu każdej opowieści znajdują się 3 pytania. Nawiązują one do poprzedzającego je tekstu natomiast, co ciekawe, odpowiedzi nie są w nim zawarte w sposób bezpośredni. Maluchy będą musiały więc wytężyć nieco umysł i przeanalizować fakty wyciągając z nich odpowiednie wnioski. Pomoże to z pewnością w nauce czytana ze zrozumieniem i wymusi na dzieciach skupienie. Jest to bardzo cenna umiejętność, wręcz niezbędna w szkolnej ławce.
Lektura jest bardzo interesująca. Sam tekst krótki i pełen konkretów. Język zrozumiały i ciekawy wzbogacony barwnymi ilustracjami, można by rzec typowymi dla literatury religijnej, może dlatego tak bardzo spodobały się moim dzieciom. Pomogły im też wyobrazić sobie wizerunki postaci a w szczególności ich stroje, które przecież tak bardzo różnią się od współczesnych.
Dzięki prezentowanej książce moje dzieci zdobyły naprawdę sporo nowych i ciekawych dla nich informacji a cała nauka okazała się przyjemna, bardziej przypominając zabawę. Lektura sprawdziła się w moim domu również jako czytanka do poduszki. Pytania można przecież zadać dziecku następnego dnia i sprawdzić ile z niej zapamiętał. Jeżeli okażą się jednak trudne, w co raczej wątpię, można powtórnie przeczytać wybraną historię lub zapoznać się z odpowiedziami znajdującymi się na końcu książki.
Bądź co bądź nam lektura bardzo się spodobała i dlatego polecam ją szczerze wszystkim małym detektywom wierząc, że odkrywanie jej tajemnic sprawi im tak dużo frajdy jak sprawiło to moim maluchom ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: