wtorek, 19 listopada 2013

"Wielka Księga Świąteczna" Maria Krefta

Wydawnictwo: Novae Res

Liczba stron: 208

Rok wydania: 2013

Format: 145 x 205 mm

Oprawa: twarda

Cena: 28 zł


Wielka Księga Świąteczna to powieść dla dzieci, której autorką jest Maria Krefta. Lektura przybliża młodym czytelnikom fantastyczną postać świętego Mikołaja, jego pomocników oraz obowiązki jakie ciążą na nich wszystkich w okresie świątecznym.
Na samą myśl świąt Bożego Narodzenia, na twarzach niemal wszystkich ludzi pojawia się płomienny uśmiech. Jak bowiem nie kochać świąt? Na postać miłego, pulchnego staruszka w czerwonym kubraczku szczególnie entuzjastycznie reagują nasze dzieci. Dzięki prezentowanej lekturze mają okazję poznać wiele pasjonujących szczegółów z życia ich ulubionego świętego. Dowiedzą się miedzy innymi w jaki sposób listy wysyłane do św. Mikołaja czasem nawet bez podania adresu trafiają bezpośrednio w jego ręce, jak Mikołaj w zaledwie jedną noc jest w stanie dotrzeć do wszystkich dzieci obdarowując je upragnionymi podarkami i właściwie kto odpowiedzialny jest za ich produkcję. Już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że w całą tę tajemniczą sprawę zamieszane mogą być Chochliki, Trolle oraz skrzaty.
Książka jest bardzo wciągająca a perypetie całej ekipy Mikołaja, pasjonujące, szalone i zabawne. Akcja jest wartka, wielowątkowa, dzieje się więc naprawdę dużo.
Lektura napisana jest zrozumiałym dla dzieci językiem. Na kilku kartach maluchy znajdą sympatyczne czarno-białe ilustracje. Przepięknie a zarazem solidnie prezentuje się okładka książki, która mnie osobiście bardzo zachęciła do zajrzenia w jej wnętrze. Na pewno było warto a przygodę jaką przeżyłam wraz z jej bohaterami zapamiętam na długo podobnie zresztą jak i moja córka, która była moją wierną towarzyszką podczas czytania.
Jeśli więc szukacie informacji na temat św. Mikołaja a zarazem ciepłej i oryginalnej lektury polecam prezentowany egzemplarz. Z pewnością rozgrzeje was podczas mroźnych zimowych wieczorów i wprowadzi w serca cudowny świąteczny nastrój ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: