środa, 20 listopada 2013

"Tymek, magik czy anielinek" Iwona Czarkowska

Wydawnictwo: MUZA

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2013

Format: 128 x 200 mm

Oprawa: broszurowa

Cena: 11,19 złTymek, magik czy anielinek to książka z serii Anielscy z Niebieskiego autorstwa Iwony Czarkowskiej. Jest to lektura skierowana do dzieci rozpoczynających przygodę z książką, gdyż maluchy znajdą w niej sporych rozmiarów czcionkę, którą urozmaicają niewielkie, czarno-białe ilustracje.
W prezentowanej publikacji dzieci mają okazję poznać niesamowity i fantastyczny świat w jakim żyje mały Tymek. Mieszka on bowiem w zupełnie magicznym miejscu, w Niebieskiem i jest, jak inni jego mieszkańcy, sympatycznym aniołkiem. Dorosłe anioły często pomagają ludziom i regularnie wyruszają na ziemię. Dzieci w tym czasie zwyczajnie chodzą do szkoły i bawią się. Jedno z nich, Tymek, marzy o tym żeby zostać magikiem. Pewnego razu obserwuje popisowe sztuczki przejezdnego iluzjonisty. Zupełnie przypadkiem w jego ręce wpada najprawdziwsza księga zaklęć. Pragnie opanować magiczne sztuczki aby móc za sprawą czarów sprowadzić do domu tatę lub obfity śnieg, którego nigdy dotąd nie widział.
Książka jest ogólnie przystępna dla dziecka, tekst zrozumiały a sporych rozmiarów czcionka niewątpliwie ułatwia przyswojenie treści. Perypetie Tymka, jego determinacja w dążeniu do celu i silne pragnienie zrealizowania swych marzeń są godne podziwu. Nie ma nic piękniejszego niż marzenia. Dzieci zupełnie inaczej postrzegają świat, czasem nawet małe przeciwności i niepowodzenia traktują bardzo poważnie. Nic dziwnego, że chłopiec myśli, że za pomocą magii jego kłopoty w końcu się skończą.
Lektura pozbawiona jest zupełnie agresji, dlatego ze spokojem można ją czytać nawet przed snem. Z pewnością pochłonie i rozbawi każdego malucha. Tymek jest bowiem dość nieuważnym Anielinkiem poprzez co często popada w tarapaty, które w rezultacie oczywiście dobrze się kończą.
Zachęcam maluchy do sięgnięcia po prezentowaną lekturę. Dobra zabawa i uśmiech na twarzy gwarantowany.
Moja ocena 8/10
Brak komentarzy: