niedziela, 10 listopada 2013

"Święta dobrych życzeń" ks. Jan TwardowskiŚwięta dobrych życzeń to książka opracowana przez Aleksandrę Iwanowską, oparta o fragmenty homilii ks. Jana Twardowskiego, poety i przedstawiciela współczesnej liryki religijnej, które wygłaszał w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie do dzieci.
W książce znajdziemy krótkie, zrozumiałe i pełne ciepła teksty o tematyce bożonarodzeniowej. Czytane dzieciom pomogą zrozumieć im sens świąt tak aby mogły odpowiednio się do nich przygotować. Mam tu na myśli proste rzeczy typu: jakie są oznaki zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak zmienia się świat na przyjście Jezusa, czego życzyć rodzicom podczas dzielenia się z nimi opłatkiem. Mówią też o tym, że Pan Jezus kocha wszystkie dzieci i cieszy się gdy są grzeczne i słuchają rodziców oraz aby w tym radosnym aczkolwiek mroźnym okresie pamiętać też o biednych i samotnych ludziach żyjących wokół nas. Ks. Twardowski uświadamia dzieciom, że prezenty znalezione pod choinką nie muszą być wcale drogie czy markowe. Najwięcej radości sprawić mogą bowiem podarki od serca, często wykonane samodzielnie z myślą o naszych bliskich.
Lektura jest jak widać bardzo wartościowa i ciekawa. Ks. Twardowski w swych homiliach do dzieci posługiwał się bardzo lekkim językiem przez co jego słowa trafiały do nich bez problemów i wątpliwości. Dzięki temu, poprzez tę właśnie publikację, rodzice mają okazję uczyć maluchy miłości do Boga, pogłębiać ich wiarę i mówić o rzeczach ważnych właśnie dla nich, używając przy tym prostego języka i bazując na ich doświadczeniach.
Lektura jest z pewnością warta uwagi a jej wartościowe i ponadczasowe przesłanie wspaniale przygotuje maluchy od strony duchowej na narodziny Jezusa.
Dodam jeszcze, że dzieci znajdą w tej książce wiele kolorowych ilustracji co uprzyjemni zaznajamianie się z jej przekazem. Publikacja jest zdecydowanie ciekawa i dlatego polecam ją rodzicom szukającym dla swych dzieci literatury mądrej, skłaniającej do głębszych przemyśleń i refleksji. Polecam ;)
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo Święty Wojciech, 2013

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę Wydawnictwa TUTAJ

 


Brak komentarzy: