czwartek, 7 listopada 2013

"Potrawy i zwyczaje wielkanocne. Wyczaruj pachnące, radosne święta dla swojej rodziny"Potrawy i zwyczaje wielkanocne. Wyczaruj pachnące, radosne święta dla swojej rodziny to praca zbiorowa przygotowana dla osób, które pragną aby święta w ich domu były wyjątkowe i niezapomniane, pełne tradycyjnych smaków i zapachów oraz jednoczyły rodzinę przy wspólnym stole.
Gdy zbliża się Wielkanoc zawsze kilka tygodni wcześniej pojawiają się w głowie pytania typu: Co przygotować? Z czego? Ile? Kiedy zacząć aby zdążyć na czas? Jest kilka potraw, bez których nie wyobrażam sobie świąt wielkanocnych, jest też zawsze miejsce wśród nich na coś nowego, a nowości nigdy na moim stole nie brakuje o czym już dobrze wiedzą wszyscy domownicy.
Prezentowana książka pomoże w wielu niejasnych kwestiach i sprawi, że z efektów naszej pracy zadowolona będzie nie tylko cała rodzina, którą oczywiście zawsze staram się angażować we wszystko, ale przede wszystkim my same. Nie oszukujmy się bowiem to głównie na nas, kobietach, paniach domów, ciąży w największej mierze przygotowanie wszelakich świąt.
Zacznijmy jednak od początku. Na wstępie tej wciągającej lektury znajdziemy kilka słów na temat istoty świąt wielkanocnych, odrobinę zwyczajów i tradycji z nimi związanych. Dalej proste pomysły na świąteczne dekoracje, które z powodzeniem możemy wykonywać razem z dziećmi. Pozostała część książki to świąteczne przepisy, a wśród nich różnorodne serniki, baby, mazurki, pieczenie oraz jajka w przeróżnej postaci.
Zainteresowało mnie szczególnie kilka przepisów. Niektóre znam inne chciałabym wypróbować. Mam też głębokie przekonanie, że podczas najbliższych świąt moja rodzina na stole znajdzie niejedną smakowitą niespodziankę w wielkanocnej aranżacji.
Książka jest ciekawie wydana, solidna, dlatego posłuży mi przez szereg długich lat i nie tylko od święta. Poza spisem treści zawiera praktyczny indeks  potraw w alfabetycznej kolejności. Obok każdego z proponowanych przepisów znalazłam kilka ciekawych wskazówek takich jak: czas przygotowania, stopień trudności, kaloryczność, koszt oraz ilość porcji jaką otrzymamy. Informacje te są bardzo praktyczne i pomocne. Same przepisy natomiast zrozumiałe i konkretne. Dodatkowo każdy z nich uwieńczony jest zdjęciem gotowego dania co daje nam obraz jakich efektów końcowych powinniśmy się spodziewać.
Jak dla mnie książka jest rewelacyjna i na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ja już dziś znalazłam w niej wiele inspiracji i na pewno na ich przetestowanie nie będę czekać aż do Wielkanocy. Polecam ;)
Moja ocena 10/10

GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.
Wydawnictwo Publicat, 2011

Brak komentarzy: