czwartek, 21 listopada 2013

"Potrawy i zwyczaje Bożego Narodzenia. Wyczaruj pachnące, radosne święta"

Wydawnictwo: Publicat

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2013

Format: 240 x 165 mm

Oprawa: twarda

Cena: 22,12 zł


Potrawy i zwyczaje Bożego Narodzenia. Wyczaruj pachnące, radosne święta to książka skierowana do osób pragnących aby święta w ich domu były wyjątkowe i łączyły przy stole całą rodzinę. Jest to praca zbiorowa jednakże wszystkie przepisy są autorstwa znanej i cenionej autorki licznych publikacji kulinarnych, Ewy Aszkiewicz.
Boże Narodzenie to bez wątpienia najpiękniejsze święta w całym roku. Przygotowania do nich zatem trwają najdłużej. Dzięki prezentowanej publikacji staną się one łatwiejsze oraz przyjemniejsze a efekty naprawdę imponujące.
Na wstępie książki znajdziemy kilka słów na temat symboliki świąt a dalej pomysły na proste aczkolwiek gustowne świąteczne dekoracje, które z powodzeniem można wykonać również z dziećmi. Pozostała część, a właściwie znaczna jej większość to bożonarodzeniowe przepisy a wśród nich ciekawe pomysły na przygotowanie ryb, mięs, zup, ciast czy deserów. Na pewno w całym tym gąszczu każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu bowiem dania zarówno postne, czyli typowo wigilijne, do wykorzystania również w okresie adwentu a także te już typowo świąteczne.
Przepisy są zrozumiałe, składniki, zważając na fakt, że książka zawiera nasze polskie, tradycyjne specjały, ogólnodostępne i popularnie znane. Całość jest czytelna i uporządkowana a gotowe dania zaprezentowane na licznych ilustracjach wyglądają naprawdę pysznie.
W lekturze znalazłam wiele interesujących przepisów. Na pewno wykorzystam je przy okazji zbliżających się świąt. Przepisy są bardzo tradycyjne, wręcz babcine, a to niewątpliwie duży plus, na pewno posmakują wszystkim domownikom dzięki czemu będę mogła, w co głęboko wierzę, zaliczyć te święta do udanych.
Polecam wszystkim tę wspaniałą lekturę. Mam głębokie przekonanie, że każdy znajdzie w niej sporo świątecznych inspiracji.
Moja ocena 10/10


GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.


Brak komentarzy: