środa, 6 listopada 2013

"O Karolku, który zadziwił świat" Magdalena Kuczyńska


O Karolku, który zadziwił świat to książka Magdaleny Kuczyńskiej z pięknymi ilustracjami Stanisława Barbackiego. Jest to lektura skierowana do najmłodszych dzieci, które ze względu na swój młody wiek, nie miały okazji poznać papieża Polaka, i którym wręcz wypada przybliżyć jego osobę i dobre słowo, które niósł światu.
W książce dzieci znajdą niezbyt długą, rymowaną historyjkę prezentującą życie Karola Wojtyły już od jego narodzin w Wadowicach aż do ostatnich dni jego ziemskiego życia w stolicy piotrowej.
Lektura pełna jest ciepła, pokrzepiających i wartościowych informacji. Wszystko to jasne i bardzo przystępne dla młodych czytelników.
Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, Polakiem, któremu cały nasz kraj dużo zawdzięcza i którego wszyscy Polacy szczerze kochają. Myślę więc, że warto wspominać o nim dzieciom od najmłodszych lat i adekwatnie do wieku poszerzać tę wiedzę. Idealnie spełni to zadanie prezentowana książeczka. Opowieść jaką w niej znajdziemy jest zajmująca, szczególnie, że znajdują się w niej również szczegóły z dzieciństwa Lolka, jego przywiązanie do przyjaciół, futbolu czy górskich wędrówek. Ta wartościowa książka z pewnością zainteresuje wszystkie dzieci i wspaniale nakreśli im wyjątkową postać papieża Polaka.
Polecam serdecznie ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Święty Wojciech, 2011

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę Wydawnictwa TUTAJ

Brak komentarzy: