piątek, 22 listopada 2013

"Klasyczne bajki na dobranoc" Mairi Mackinnon

Wydawnictwo: MUZA

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2013

Format: 167 x 213 mm

Oprawa: twarda

Cena: 19,99 zł


Klasyczne bajki na dobranoc to zbiór 9 znanych i powszechnie lubianych historii opowiedzianych przez Mairi Mackinnon na podstawie bajek Hansa Christiana Andersena, Braci Grimm czy Charlesa Perraulta. Dzieci znajdą tu więc takie tytuły jak Księżniczka na ziarnku grochu, Żabi Książę, Nowe szaty cesarza, Dwanaście tańczących królewien, Śpiąca królewna, Cesarz i słowik, Żar-Ptak, Królowa Śniegu czy Latający koń.
Trudno jest wyobrazić sobie radosne dzieciństwo bez bajek. Są jednak historie, które szczególnie mocno zakorzeniły się w polskiej kulturze i tradycji, i które zna dobrze każde pokolenie. Większość z nich znajdziemy w prezentowanej publikacji dlatego też książka ta zasługuje na szczególną uwagę.
Do lektury zasiadłam razem z dziećmi i okazało się, że dotarliśmy bardzo szybko do ostatniej strony. Bajki nie są zbyt długie a ich przystępny język i pozbawiony zbędnych opisów tekst oraz sporych rozmiarów czcionka znacząco to ułatwiły. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i uśmiechu, wszak kto nie śmiałby się czytając Żabiego Księcia czy chociażby o Nowych szatach cesarza. Ponadto wszystkie historie są bardzo wartościowe i każdy malec z łatwością wysnuje z nich właściwe wnioski.
Lektura jest bogato ilustrowana, solidnie wydana, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo imponująco. Z pewnością rozpali wyobraźnię w niejednej małej główce, dostarczy emocjonujących wrażeń i sprawi, że dzieciństwo naszych dzieci będzie zwyczajnie szczęśliwsze. Polecam ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: