czwartek, 28 listopada 2013

"Dziennik smaków" Marta Grycan


Wydawnictwo: G + J

Liczba stron: 248

Rok wydania: 2013

Format: 170 x 220 mm

Oprawa: twarda

Cena: 44,90 zł
 

Dziennik smaków to książka autorstwa Marty Grycan, celebrytki, znanej głównie z programu kulinarnego Polski turniej wypieków, prowadzonego wspólnie z Piotrem Gąsowskim na antenie TLC.
Jest to po części książka kucharska z przepisami autorki, a po części dziennik, w którym każda kobieta znajdzie miejsce na własne notatki i przepisy. Publikacja przypomina kalendarz opatrzony jedynie nazwami miesięcy w chronologicznej kolejności. Na jego kartach natomiast ulubione przepisy autorki niemal na każdą okoliczność, przypominajka o ważniejszych świętach oraz prywatne fotografie z króciutkim ich opisem. Każdy przepis zawiera zdjęcie, listę składników i sposób jego wykonania. Troszkę brakuje mi przy nich jednak takich rzeczy jak czas wykonania, cena czy ilość porcji.
Książka jest ciekawie wydana, solidna, kolorowa i pełna inspiracji. Znalazłam w niej kilka naprawdę ciekawych przepisów, które z pewnością wypróbuję, może nawet już przy okazji zbliżających się świąt. Powoli sama zapełniam wolne miejsca własnymi przepisami. Myślę, że dziennik ten ma dużą szansę aby zostać moim towarzyszem na długie lata. Prezentuje się bardzo estetycznie dlatego też zwrócił moją uwagę i skłonił do zajrzenia w jego wnętrze. Poza tym jestem osobą raczej zorganizowaną i jak dla mnie taki dziennik jest naprawdę wspaniałym rozwiązaniem. Ponadto jest bardzo kobiecy i praktyczny zarazem, a to rzadkość.
Polecam go każdej kobiecie ceniącej dobrą kuchnię i zorganizowany styl życia.
Moja ocena 8/10
Brak komentarzy: