poniedziałek, 11 listopada 2013

"Czarodziejka Lili w krainie czarów" KinsterCzarodziejka Lili w krainie czarów to książka z cyklu Czarodziejka Lili, której autorem jest Kinster, niemiecki pisarz, kompozytor i autor słuchowisk. W serii ukazało się dotychczas 6 tytułów: Czarodziejka Lili stawia szkołę na głowie, Czarodziejka Lili i magiczne żarty, Czarodziejka Lili i cyrkowe czary, Czarodziejka Lili i świąteczna magia oraz Czarodziejka Lili wśród piratów.
Prezentowana publikacja to fantastyczna powieść dziecięca opowiadająca o przygodach małej dziewczynki o imieniu Lili oraz jej przyjacielu i towarzyszu podróży, latającym smoku Hektorze. Lili, z pozoru zwykła dziewczynka, znajduje pewnego dnia najprawdziwszą księgę czarów. Od tej pory spotyka ją wiele magicznych i niesamowitych przygód. Tym razem wypowiadając tajemne zaklęcie znajduje się w pokrytej lodem i śniegiem krainie. Mróz jest jednak bardzo dokuczliwy. Na szczęście mała podróżniczka może liczyć na pomoc i towarzystwo smoka Hektora, wzywa go więc ochoczo. Z jego pomocą przenosi się do zupełnie innego miejsca, w którym zawsze panuje wiosna. Dowiaduje się wówczas, że król tamtejszej krainy zaginął udając się na wyprawę w miejsce, z którego przybyła właśnie Lili. Dziewczynka nie zastanawiając się długo postanawia wyruszyć wraz z Hektorem na poszukiwania. Jest to jednak niebezpieczna i niepewna wyprawa.
Lektura bardzo zaabsorbowała moje dzieci. Uwielbiają takie niestworzone historie, w których dosłownie wszystko jest możliwe. W książce znajdziemy bowiem sceny fantastyczne i zagadkowe, a nawet niebezpieczne lub na odwrót – zabawne i śmieszne. Tekst jest lekki i zrozumiały, czcionka duża i wyrazista a całość czytelna z podziałem na cztery średniej długości rozdziały. Co kilka stron pojawiają się czarno-białe ilustracje dodające książce atrakcyjności w oczach dzieci i działające na ich wyobraźnię.
Nam lektura przypadła do gustu. Może dlatego, że moje szkraby lubią takie fantastyczne historie, a może dlatego, że sam tekst pozbawiony jest zbędnych rozwleczonych opisów jak to nieraz bywa. Powieść tę z powodzeniem można czytać nawet malutkim dzieciom. Na pewno ich nie wystraszy gdyż jest całkowicie pozbawiona przemocy natomiast pełna ciepła i przyjacielskich relacji.
Lektura wspaniała do czytania w każdym miejscu i o każdej porze, zachęcam więc do sięgnięcia właśnie po nią już dziś ;)
Moja ocena 9/10

GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.
Wydawnictwo Papilon, 2013

Brak komentarzy: