niedziela, 3 listopada 2013

"Boże Narodzenie. Świat w obrazkach" Emilie BeaumontBoże Narodzenie to książka z cyklu Świat w obrazkach autorstwa Emilie Beaumont. W serii ukazały się do tej pory już 23 tytuły.
Boże Narodzenie to wyjątkowe święta, na które dzieci wyczekują z utęsknieniem. Jest to czas spotkań z rodziną, kolędowania i radości. Prezentowana książka zawiera wszystkie potrzebne maluchowi informacje o tym magicznym okresie. Wszak Boże Narodzenie to nie tylko Mikołaj, choinka i prezenty. Święta mają w sobie znacznie większą głębię i wiążą się z wieloma pięknymi tradycjami i obrzędami.
Dzięki lekturze dzieci poznają historię pierwszego Bożego Narodzenia oraz wyruszą w podróż do Betlejem gdzie narodził się Jezus. Mogą przy tym zanucić kolędy, których tekst również znajduje się na kartach książeczki. Dalej maluchy dowiedzą się skąd w ogóle wywodzi się zwyczaj ubierania choinki i jak przygotować stół do wigilii. Poznają też postać prawdziwego świętego Mikołaja, biskupa Miry, który stał się wzorem do naśladowania, i dzięki któremu, w obecnych czasach odwiedza nas z wielkim workiem prezentów sympatyczny starszy pan w czerwonym ubranku.
Dalej jest niemniej fascynująco i ciekawie. Piękna bajka dla dzieci, przykłady apetycznych przysmaków i dekoracji świątecznych a na koniec święta Bożego Narodzenia obchodzone na całym świecie.
Książeczka dostarczyła moim szkrabom wielu fantastycznych informacji pomagając zrozumieć istotę świat. Wiadomości te autorka przekazała w sposób ciekawy dla dziecka bo poprzez kolorowe ilustracje, do których każdorazowo dołączona jest linijka lub dwie tekstu. Całość prezentuje się więc bardzo kolorowo i niesamowicie przyciągając uwagę młodego odbiorcy.
Książeczka spodobała się całej mojej rodzinie. Udało nam się już, kierując się instrukcją z lektury, stworzyć kilka kolorowych choinkowych lampionów. Wiem też na pewno, że sięgniemy po nią jeszcze wiele razy w poszukiwaniu świątecznych inspiracji.
Uwagę moich dzieci zwróciła też połyskująca okładka książki obsypana brokatem. Na pewno skusiła tym maluchy do sięgnięcia po nią po raz pierwszy.
Ogólnie lektura zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, zaskakując ogromem ciekawostek i praktycznych informacji. Jeżeli poszukujecie więc inspiracji świątecznych i chcielibyście poznać kilka fascynujących faktów z nimi związanych odsyłam do lektury, która nas oczarowała, urzekła i pochłonęła bez pamięci ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2011

1 komentarz:

Kamila Kim pisze...

Właśnie zakupiłam, zachęcona recenzją:)