wtorek, 26 listopada 2013

"Anioły, gwiazdki, łańcuchy..." Caroline JohanssonWydawnictwo: Jedność

Liczba stron: 8 + 100 kolorowych arkuszy

Rok wydania: 2013

Format: 222 x 226 mm

oprawa: miękka

Cena: 19,90 zł


Anioły, gwiazdki, łańcuchy. 100 kart na świąteczne dekoracje to zbiór kart przygotowany dla dzieci w wieku 7-10 lat, przy pomocy których maluchy mają okazję stworzyć samodzielnie ciekawe bożonarodzeniowe dekoracje. Dzięki tej publikacji nasz dom w okresie świątecznym będzie bajecznie kolorowy a ozdoby oryginalne i urocze.
Na kartach książki maluchy znajdą motywy typowo świąteczne a więc różnego rodzaju gwiazdki, śnieżynki, choinki czy bałwanki. Za pomocą odpowiednich szablonów, kierując się instrukcją, będą musiały wyciąć a następnie odpowiednio złożyć i skleić różnokolorowe łańcuszki, aniołki, gwiazdki, śnieżynki czy serduszka do zawieszenia na choince lub np. w oknie.
Instrukcje są bardzo zrozumiałe, wsparte ilustracjami wskazującymi na poszczególne etapy pracy. Same karty natomiast wykonane z grubego papieru, prezentują się naprawdę wyjątkowo estetycznie.
Przyznam, że po raz pierwszy natrafiłam na tego typu publikację i jestem pod ogromnym jej wrażeniem. Zawiera ciekawe pomysły, które ogromnie absorbują zachęcając do pracy dzieci. Cieszę się, że maluchy kultywują rodzinne tradycje i tak ochoczo zabierają się do samodzielnego wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz, że daje im to tak dużo radości. Materiały z prezentowanej książeczki idealnie spełniają więc w naszym przypadku swoje zadanie. Dodam więcej, cała ta zabawa wciągnęła również nieco bardziej wiekową część rodziny i wszyscy z zaangażowaniem wspólnie tworzyli świąteczne dekoracje. Ich efekty są naprawdę imponujące i cieszą oko, dlatego szczerze polecam prezentowaną książeczkę wszystkim. Ucieszy maluszki i ich rodziców gdyż rozwija talenty artystyczne dzieci i przy okazji wychodzą z tego niezwykłe dekoracje świąteczne, których nigdy dość ;)
Moja ocena 10/10

 


Brak komentarzy: