piątek, 8 listopada 2013

"24 baśnie przed nastaniem Wigilii" Anne Lanoe24 baśnie przed nastaniem wigilii to książka przełożona przez Annę Matusik, w której dzieci znajdą aż 24 utwory, po jednym specjalnie na każdy dzień adwentu.
Prezentowana lektura zawiera mniej i bardziej znane baśnie o tematyce bożonarodzeniowej. Każda z nich okraszona jest pięknymi i nastrojowymi ilustracjami różnych autorów.
Razem z dziećmi w zaledwie kilka wieczorów przeczytaliśmy całą książkę. Wszystkie bajki bardzo nam się podobały i może dlatego niemal ekspresem dotarliśmy do ostatniej historii. Zauważyłam też, że przy niektórych z nich u moich maluchów pojawił się błysk w oczach. Mam tu na myśli np. Opowieść wigilijną, którą chyba każdy z nas dobrze zna i lubi, i która czytana nawet co roku w okresie świątecznym rozgrzewa serca, wywołuje uśmiech i skłania do refleksji nad własnym życiem.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się też w naszym domu Legenda o pierwszym bożonarodzeniowym drzewku, którym stał się skromny i z pozoru bezużyteczny kłujący świerk. Jak głosi legenda w noc narodzin Jezusa rósł on pomiędzy innymi drzewami tuż obok stajenki w Betlejem …
W prezentowanej publikacji takich niesamowitych historii jest bardzo wiele. Każda jest inna, jednak od każdej bije ciepło i nadzieja.
Tekst jest lekki i zrozumiały, baśnie niezbyt długie za to bardzo absorbujące i urocze. Może dlatego ta lektura tak bardzo się nam spodobała.
Gdy za oknami pojawiają się pierwsze płatki śniegu a świat zastyga spowity lodem i mrozem nie ma nic lepszego jak dobra, pokrzepiająca ducha i rozgrzewająca ciało lektura. Właśnie wtedy zachęcam do sięgnięcia po ten konkretny egzemplarz z życzeniami satysfakcji z lektury, która to ma w sobie ciepło i bożonarodzeniową magię.
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2011

Brak komentarzy: