wtorek, 15 października 2013

"Zając Maurycy" oraz "Borsuk"Zając Maurycy oraz Borsuk to książeczki skierowane do najmłodszych dzieci. Są to lektury, których bohaterami są sympatyczne i przyjacielskie zwierzaki.
Zając Maurycy jest bardzo niezadowolony ze swojej tchórzliwej natury. Postanawia więc wcielić się w jakieś groźne i odważne leśne zwierzę. Ale czy udawanie kogoś kim się nie jest wyjdzie mu na dobre? A może lepiej skupić się na własnych zaletach i talentach i właśnie je pielęgnować? Przekonajcie się sami jakie wnioski wyciągnął zając doświadczając bycia kimś innym.
Borsuk jest natomiast przykładem oddanego przyjaciela, pracowitego i utalentowanego wynalazcy. A jego przyjaciele, no cóż, chętnie to wykorzystują. Ale czy borsuk jest w stanie skonstruować dosłownie wszystko spełniając fanaberie swoich przyjaciół? Czy można oszukać naturę, która rządzi się przecież własnymi prawami?
Obie te książeczki moje dzieci oceniły na fajne, wciągające i zabawne. Mimo, że są to tylko krótkie rymowane historyjki, zawierają pouczającą puentę i przesłanie dla młodego odbiorcy. Tekst jest lekki i zrozumiały a całość przystępna dla maluchów, dlatego książeczki przeczytaliśmy niemal śpiewająco i ekspresem.
Moje dzieci zwróciły dużą uwagę na ilustracje Andrija Melnykova. Prezentują się one bardzo imponująco, są estetyczne, mają prostą formę i co najważniejsze są bajecznie kolorowe. Robią więc bardzo dobre ogólne wrażenie i na pewno przyciągają uwagę maluchów.
Jeżeli więc szukacie krótkich, aczkolwiek wartościowych książeczek, polecam prezentowane publikacje. Sprawdzą się o każdej porze dnia i w każdym miejscu przeganiając nudę gdzie pieprz rośnie ;)
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo MD Brak komentarzy: