środa, 2 października 2013

"Wiosenne porządki" Maria NienartowiczWiosenne porządki to książka z serii Przygody Karkonoskiego Skrzata autorstwa Marii Nienartowicz. Lektura skierowana jest do najmłodszych czytelników i opowiada o przygodach sympatycznej rodziny skrzatów. Maluchy te właśnie obudziły się z zimowego snu i od razu zabierają za porządki. Sprzątają mieszkanko pamiętając też o porządnej kąpieli a nawet fryzjerze. Wszak nadchodzi wiosna. Na cześć Pani Wiosny postanawiają zorganizować wspaniałe przyjęcie, na którym zjawi się też pewien niespodziewany aczkolwiek miły gość. Skrzatom cała ta ciężka, lecz jakże wdzięczna praca, sprawia dużo radości. Nawet najmłodsze skrzaciki chętnie biorą udział w przygotowaniach do nadejścia wiosny.
Książka wywarła na moich szkrabach jak i na mnie samej bardzo dobre wrażenie. Dzieci ogromnie zaciekawiła postać Pani Wiosny i tego jak za jej sprawą zmienia się świat.
Zarówno prezentowana książka, jak i zresztą cała seria, uczy maluchy szacunku do przyrody. Pomaga też uświadomić dzieciom jak wygląda świat po przebudzeniu z zimowego snu i jakich oznak nadchodzącej wiosny szukać dookoła.
Jak zawsze tekst autorki jest bardzo zrozumiały a całość podzielona na rozdziały, co czyni książkę jeszcze bardziej przystępną i przejrzystą dla dziecka. Ilustracje są niesamowicie kolorowe i pięknie obrazują zbliżającą się wiosnę w karkonoskich górach. Przygody skrzatów są pouczające, ciekawe a czasem nawet i zabawne.
Polecamy więc lekturę gorąco życząc satysfakcji z odkrywania świata razem z rezolutnymi skrzacikami ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Poligrafia AD REM, 2007

Brak komentarzy: