piątek, 11 października 2013

"Wesołe gospodarstwo" praca zbiorowaWesołe gospodarstwo to książeczka całokartonowa skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. W publikacji tej dzieci mają okazję przyjrzeć się bliżej sielskiemu życiu na wsi. Poznają więc typowe wiejskie zwierzątka, dowiedzą się co jedzą, gdzie mieszkają i np. jakie czerpiemy korzyści z ich hodowli. Odpowiedzi na te i inne pytania maluchy poznają za sprawą magicznego grającego zajączka. Wygląda to tak, że na każdej stronie w kolorowych chmurkach umieszczone są pytania a obok nich kilka odpowiedzi do wyboru. Przy każdym z możliwych wariantów znajdują się spore czarne kropki.
Zajączek ma budowę przypominającą długopis. Jego końcówka przypomina rysik, który trzeba umieścić we właściwej kropce. Jeżeli odpowiedź jest poprawna zajączek odgrywa radosną melodyjkę, w razie pomyłki natomiast melodia ta jest smutna.
Pytania są bardzo zrozumiałe i krótkie, odpowiedzi zaś stanowią proste wyrazy odzwierciedlające dodatkowo kolorowe ilustracje, które pomagają naprowadzić dziecko na właściwe rozwiązania.
Cała nasza rodzina podeszła do książeczki bardzo entuzjastycznie. Ja jako rodzic jestem pod ogromnym wrażeniem starannie przemyślanej publikacji. Moje młodsze dzieci natomiast niemal oszalały na jej punkcie. Urzekły je z pewnością przepiękne a zarazem zrozumiałe i bajecznie kolorowe ilustracje, ciekawe pytania no i oczywiście słodziutki zajączek, który sam w sobie jest oryginalną zabawką i gadżetem w jednym.
Zauważyłam, że dzieciom bardzo dużo radości sprawiło przyswojenie nowych informacji a nawet utrwalenie tych już znanych okazało się świetną zabawą.
Książeczka jest solidnie wykonana i po prostu przyciąga uwagę swoją innowacyjną formą i prostotą zarazem. Jest wspaniałym sposobem na naukę przez zabawę oraz ciekawym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem. Ktoś musi w końcu odczytywać maluchom pytania ;)
Myślę, że idąc z duchem czasu warto zwrócić uwagę na prezentowaną publikację. Zainteresuje ona na pewno każdego kilkulatka, który nieświadomie nauczy się dzięki niej wielu pożytecznych i wartościowych rzeczy. Gwarantuję, że każdy maluch zachwyci się prezentowaną książeczką i dlatego szczerze ją polecam ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2013 
Brak komentarzy: