niedziela, 20 października 2013

"Smok Czaruś", "Sportowa krowa", "Szczeniaczek", "Pokaz mody" Dorota SkwarkSmok Czaruś, Sportowa krowa, Szczeniaczek, Pokaz mody to książeczki skierowane do najmłodszych dzieci autorstwa Doroty Skwark. Jest to seria niezbyt długich, rymowanych opowiastek, w których główne role odgrywają zabawne i sympatyczne zwierzaki.
Smok Czaruś pomoże maluchom odkryć pewien sekret a mianowicie jaka jest tajemnica bycia odważnym i pewnym siebie.
Sportowa krowa uświadomi dzieciakom jak ważny w życiu każdego człowieka jest sport i ruch na świeżym powietrzu.
Pokaz mody jest zdecydowanie najzabawniejszą z prezentowanych książeczek. Tu pewna świnka organizująca pokaz mody odbiega od stereotypów i zaskakuje wszystkich niecodziennym aczkolwiek bardzo wygodnym strojem.
Dzięki szczeniaczkowi natomiast maluchy nauczą się, że w czasie upałów warto schronić ciało przed palącym słońcem by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.
Moje dzieci z uśmiechem na buźkach wysłuchały wszystkich czterech książeczek. Każda z nich jest zabawna i słuchało się naprawdę przyjemnie ich wszystkich. Co ważne lektury napisane są ciepłym i lekkim językiem a na ich końcu dzieci znajdą pouczającą puentę. W dodatku pełne są pięknych kolorowych ilustracji, które rozbudzają wyobraźnię sprowadzając na maluchy spokojne i słodkie sny. Każda książeczka jest więc wartościowa i warta uwagi. Razem z dziećmi polecam je więc wszystkim maluszkom gorąco ;)
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo MD


Brak komentarzy: